Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valaki EV vállalkozóként...

Ha valaki EV vállalkozóként szeretne kereskedni a nagykertôl milyen típusú számlát kell kérnie, hogy a terméket tovább értékesíthesse?

Figyelt kérdés
2015. márc. 30. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
A számla az számla, nincsenek típusai.
2015. márc. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De MIT tudom én csomagba van 10 tárgy arról nem ilyen tételes számla kell hogy darabonként értékesíthessem ?
2015. márc. 30. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok nagykereskedő csak úgy áll szóba veled, ha a vállalkozásod fő tevékenységi köre az adott termék kiskereskedelme.

Pl ha számítógép-alkatrészekkel kereskednél, akkor fő

tevékenységnek meg kell határozni a TEÁOR

"4741 - Számítógép, periféria, szoftver kiskereskedelme" tevékenységet.

Itt jön az, hogy (bár hirtelen nem találtam meg), ehhez nem elég az EV, kell hogy legyen képesítés (kereskedő, értékesítő), vagy egy olyan alkalmazott, akinek erre képesítése van.

2015. márc. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Függ a termék típusától.

Maradva a számítástechnikánál, pl alaplapnál sorozatszám kell (egyértelmű azonosítás miatt), amit ha a számlán nem is, külön garanciapapíron feltétlen meg kell, hogy kapj.

Viszont az 1,8m hosszú usb kábelről elég a mennyiség, hogy 5 db.

2015. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csomagos ruhákról lenne szó. Természetesen nem egybe harmincat akarok eladni hanem egyenként. Köszi
2015. márc. 30. 23:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Viszont vegyes ruhák vannak egy csomagba. Pl más más színûek méretûek
2015. márc. 30. 23:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ruhák terén nem nagyon vagyok otthon, pl ha kilós

ruha, akkor mennyiség bőven elég a számlán, majd te

szépen kitételezed, bevételezed, nyilvántartásba veszed,

és aszerint értékesíted.

2015. márc. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. márc. 30. 23:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!