Ha végeztem a sulival, egyéni vállalkozóként szeretnék weboldalkészítéssel és arculattervezéssel foglalkozni. Ennek mik a költségei? Milyen könyvelőt érdemes választani? A könyvelőnek milyen költségei lehetnek?
Ne egyénibe kezd, hanem adószámos magánszemélyként. Egyéb esetben a suli után havi 50-70 ezer forintot akkor is fizetned kell, ha van megrendelésed, ha nincs + számlavezetés,könyvelés, banki ktg, stb. Sokkal kifizetődőbb megbízási szerződéssel alkalmanként adószámosként vállalni az első referencia munkáidat, majd ha állandósulni látszik a megrendelés, váltani egyénire.
De egy könyvelő elmondja majd ezeket.
Adószámos magánszemély, csak művészeti tevékenységre adnak, aminek van teáor száma, arra nem illetve ami végzettséghez kötött arra sem.
Én se lehetek masszőrként adószámos magánszemély. Te weboldalkészítőként miért is lehetnél?
Alkalmi szellemi munkára, nem végzettséghez kötött esetén megadhatják. Emellett egyszeri projektekről van szó az esetében, nem tartós szolgáltatásról, amit így alkalmankénti megbízási szerződéssel is végezhet.
Nyilván masszőr más kategória nem jellemző a megbízási szerződés alkalmazása a szolgáltatásnál és vonatkoznak rá más megkötések is, pl. ántsz előírások.
De pl. a fordítás sem művészeti tevékenység, mégis végezhető adószámosként. A webdizájn, mindemellett arculattervezés, ami már lehetne akár művészi kategória is, de ettől függetlenül a 15T101-es nyomtatványkitöltő is elfogadja övtj (nem teáor) kóddal.
620103 Weblap tervezése (webdizájn).
Mondjuk iskola mellett lehetne opció még az egyéni vállalkozói is, ha van rá kapacitása, a referencia munkák begyűjtésére a tanulás mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!