Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adóbevallásban az életbizto...

Az adóbevallásban az életbiztosítás részvisszavásárlása után megkapott összeget hova kell beírni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vissza kell fizetni utána az igénybe vett adókedvezményt +20%, de ennek mi a menete?Ha egyébként kapnék vissza adójóváírást, ezt a visszafizetni valót abból levonják, vagy külön kell teljesíteni? Kérlek mielőbb válaszoljatok.


Ha beírom az 52. C sorba, az ellenőrzésnél az alábbi hiba

üzenetet írja ki, de én ezt nem tudom értelmezni. Kérem segítsen valaki! Köszi


[FŐLAP] Ha 52A kitöltött, akkor 52A = a visszafizetendő kedvezmény számjele (1- 5 közötti érték) , minden kódérték csak egyszer fordulhat elő és 52C>0. (Hibakód=<79166/R057>)

(Lap: C, Sorszám: 52, Oszlop: C,

Belső azonosító=C52, Import azonosító=18571, Közös azonosító=0D0001C0052CA)


2010. febr. 17. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Az 52 sorba az "a" oszlopba az első kis kockába 1-est kell írni, a c öszlopba az elmúlt 3 évben igénybe vett adókedvezmény összegét szorozva 1,2-vel. Magát a megkapott összeget nem kell beírni sehova.

Nem te kérdeztél ugyanebben a témában néhány nappal ezelőtt? Akkor is válaszoltunk.

2010. febr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

De én kérdeztem akkor is, köszönöm a választ.

Csak még mindig nem volt teljesen tiszta, de mostmár világos!

Ezer köszönet és hála a segítségért! :)

2010. febr. 18. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!