Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallásban segítene valaki?

Adóbevallásban segítene valaki?

Figyelt kérdés
Tavalyi évet végig egy helyen dolgoztam, arról meg is van az igazolásom. Viszont december 3-án töltöttem a 91.napot a várandósságomban. Arra a hónapra is járt volna az adókedvezmény de már későn adtam le az igazolást. Most adóbevallásnál hogy tudom visszaigényelni arra az egy hónapra? Letöltöttem a programot, ki is töltöttem a munkahelyi igazolás alapján, csak ezt a családi adókedvezményt nem tudom hogyan vezessem le, melyik oldalra mit írjak? A 19. sorba beírtam hogy 62.500Ft. De onnan tovább nem tudom még mit kellene kitöltenem.A 3-mas a lapot a nyilatkozat a várandósságról,azt is ki kell gondolom tölteni, de hogyan pontosan? Aki tud kérem segítsen. Köszönöm előre is.
2015. febr. 9. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A béradatokat tudod.

A bevallás 19. sor: 62.500,-

Bevallás 23. sor: 62.500,-

A gép minden mást az alapján betölt/beír/kiszámol.


Majd az 55. sorba beírod azt az összeget, amelyet év közben SZJA előlegként levontak Tőled. Az igazolásod 55. sorában találod.


A 03-as pótlapod pedig a 154. sor a Tied. Ott beírod, hogy 2014. 12. 03-tól 2014. 12. 31-ig az időszakhoz, 1 magzatra tekintettel.

Ennyit kell ott kitöltened...


Az orvosi igazolást nem csatoljuk a bevalláshoz! Azt Neked kell megőrizned az adó elévülésének idejéig a bevallás másodpéldányával együtt!


Írj, ha valami nem "kerek"!

2015. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, nagyon sokat segitettel!
2015. febr. 12. 15:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!