Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudok NAV-os csekket...

Hol tudok NAV-os csekket igényelni? 2 kérdés.

Figyelt kérdés

Mivel esti suliba járok ezért saját magam kell fizessem a NAV egészségbizt. alapot. Elfogyott a csekkem. Hol tudok igényelni? A nav oldalán találtam csekkel kapcsolatos letölthető dolgokat de nem található a program, a másik meg csak magyarázat hogy hogy kell kitölteni azt ami meg se nyílik.

Januárban már nem tudtam időben befizetni a csekket mivel elfogyott, akkor most majd ha kapok csekket akkor kettőt kell befizessek egyszerre vagy elég csak egyet?



2015. jan. 20. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Csekk nyomtatványt csak úgy tudod letölteni, ha először telepíted az ÁNYK keretprogramot.

Utána a csekk nyomtatványkitöltőt, majd az aktív súgóját.

Az ÁNYK-ból tudod megnyitni a a nyomtatvány kitöltőket (ha már telepítve vannak)

De csak akkor érdemes foglalkoznod vele, ha van ügyfélkapud, mert csak elektronikus úton nyújtható be.

[link]

Ha nincs ügyfélkapud, bemégy egy NAV kirendeltségre és ott kérsz csekket.

Vagy nem csekken fizeted, hanem utalod.


Egy csekken feladhatsz több havi járulékot is, úgyis az adófolyószámlád aktuális egyenlegét nézik.

Ha van ügyfélkapud, ezt is meg tudod nézni.

Azt gondolom tudod, hogy a járulékot mindig utólag kell fizetni (most januárban a december havit)

2015. jan. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, köszi mindent! Ment a zöld kéz! :)

Bár közbe már írtam nekik e-mail-t

2015. jan. 20. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!