Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi adót kell befizetnem,...

Mennyi adót kell befizetnem, ha egy örökölt házat értékesítek? Illetve mit lehet tenni, hogy ne vigye el az állam a pénz egy részét, mibe lehet befektetni?

Figyelt kérdés
Testvéreimmel örököltünk egy házat és úgy hallottam,hogyha sikerül eladnunk az ingatlant,akkor 25%-ot kell leadóznunk,ez nagyon sok,nem akarom elhinni. Ha tényleg így van,akkor inkább valamibe beforgatom,hogy ne az állam kapja meg,csak nem tudom,hogy mibe lehet.
2010. febr. 4. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy amikor örökölsz annak értékében te már leadózol az államnak öröklési illeték címszó alatt! Viszont az elképzelhető, hogy a ház értéke akkor jóval kevesebbet ért (vagy csak úgy lett felvéve) ha viszont eladod sokkal többet kapsz érte. Ebben az esetben a különbség után kell a 25% adót befizetned. De a hagyatéki és ügyvédi díj abból egyaránt levonható...
2010. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az előttem hozzászolóval egyetértve: 25%-nyi szja terheli a házeladásból származó jövedelmed, de a jövedelem csak a beszerzési és eladási ár különbsége. Azaz ha neked 5 millió-ra lett felértékelve az ingatlan az öröklésnél és később 6 millióért tudod eladni akkor 1 millió a jövedelem, ami az adóalap.Ha a megszerzés évében, vagy az azt követőben adod el akkor még rendesen ki kell fizetni ezt a 25%-ot, de a második évben már csak az adó 90, a harmadik évben 60 és a negyedik évben 30 %-át kell kifizetned, és a megszerzést követő 5. évtől adó nem terheli jövedelmed. Ez az új szabály, csak így tudsz szja-t spórolni. Régebben az is megoldás volt, hogy ha lakásba fektetted akkor azzal is tudtál spórolni, de ez a lehetőség már megszünt.
2010. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!