Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vatera és vaterafutár utáni...

Vatera és vaterafutár utáni adózás, de hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy 900Ft-os termék, amit postáznom kell ugye, így a termék és a postaköltség árát a vevő átutalja a számlámra. Mondjuk legyen 1600Ft. Akkor adózásnál a szállítási költséget is le lehet vonni gondolom, de csak akkor, ha van róla számla? Illetve a vateradíjat is le lehet vonni? Aki adózott már, az kérem segítsen ebben az ügyben

2014. okt. 21. 23:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Olvastál valaha adóbevallási tájékoztatót?

Azt kell elolvasni, és abból mindent megtudsz.


Saját használt holmijaidat adod el vagy kereskedsz?

2014. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
saját használt holmikat adok el, de több lesz a bevételem, mint 600.000
2014. okt. 21. 23:47
 3/12 anonim ***** válasza:

De olvasd el az adóbevallási tájékoztatót, abban minden benne van erről, hogy mit kell beleszámolni és mit nem.

Alapvetően úgy van kitalálva, hogy ha saját készítésű apróságot adsz el, pl. gyöngyös dolgokat, vagy használt holmit, akkor sehogy se kelljen adózni utána, mert csak egy bizonyos összeghatár felett kell adózni. De kiszámolod pontosan a törvény szerint, és akkor esetleg pluszban van 100000 Ft, ami adóköteles, akkor azután kell csak adózni.

2014. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pl. nekem van egy zongorám eladó, aminek az értéke 1 millió fölötti, de nem kell utána adózni semennyit, mert 25 évnél régebben vettük.

Ilyen szabályok vannak, nem fog kijönni Neked se semmi adóköteles.

2014. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha valaki saját készítésű dolgot ad el, az üzletszerűnek minősül, ott már kell adószámot igényelni ha jól tudom stb. használt holmiknál van a 600.000-es határ, bár ott is felmerülhet az üzletszerűség kérdése, hiszen folyamatosan adja el valaki pl a család használt ruháit vagy a gyerek ruháit. Amúgy csak ha tudod bizonyítani, hogy 25 éve vettétek a zongorát, ha nem, akkor adózni kellene utána. Rengeteg oldalt elolvastam, aért kérdezem itt is, mert pontosan ezt sehol sem találom. Tudom, hogy a NAV nagyon rá van állva a kisemberek büntetésére
2014. okt. 22. 00:00
 6/12 anonim ***** válasza:

5: Jajistenem.

Sok dolgot túllihegsz, mert nem úgy van.

Ha az SZJA szerint jársz el, akkor nem tudnak mibe belekötni.

Harmadszor mondom, hogy olvasd el az adóbevalláshoz küldött tájékoztatót, és aszerint valld be az adót, aszerint számold ki, mi mennyi, aszerint töltsd ki az űrlapot - és nem, nincsenek benne ilyen fehér foltok, amiket felvetettél, mert a törvény teljesen lefed minden esetet, emlékszem, mert többször csináltam már adóbevallást.

Te most csinálod már a 2014-es adóbevallásodat? Még nem is küldték ki, és januárban lehet legkorábban beadni.

2014. okt. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem, én már próbálok előregondolkozni
2014. okt. 22. 00:10
 8/12 anonim ***** válasza:

De melyik jogszabály alapján gondolkodol előre?:)

Azt még módosíthatják is addig.

2014. okt. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
mittom én, annyi van, hogy már követni se lehet, módosításokról ne is beszéljünk
2014. okt. 22. 00:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Én megmondtam, hogy küldik majd a tájékoztatóval, és minden benne lesz, de ha nem érdekel a válasz, akkor minek kérdezel?

Nem aszerint bírságol a NAV, hogy a neten milyen pletykákat olvastál össze, hanem a kiküldött jogszabály szerint.

2014. okt. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!