Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a NAV elindít egy inkasszót...

Ha a NAV elindít egy inkasszót az az elindítás után mennyi - tól-ig - konkrét idővel későbben valósul meg?

Figyelt kérdés
2014. okt. 19. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha indította a NAV, másnap már a számládról teljesülhet. A hivatalos neve hatósági átutalás, és a pénzforgalmi törvény szerint ha nincs elég pénz a számládon a teljes összegre, akkor a bankod 35 napig nézheti a számládon, hogy érkezik-e rá pénz.

Ha nem elég a pénz számládon, akkor részösszeget is leszedhet és amikor (35 napon belül) további összeg érkezik rá, azt is utalnia kell a NAV-nak.


Fontos még, hogy nem csak azt a számládat kell néznie a banknak, hanem az ugyanannál a banknál levő többi számládról is leveheti. Lehet, hogy van ugyanannál a banknál másik forint számlád, vagy devizaszámlád, azokról összesítve is teljesül az inkasszó.


Az összeg: az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének négyszerese fölötti, számládon levő összes pénz levehető erre. A nyugdíjminimum és annak négyszerese közti összegnek pedig a fele.


A nyugdíjminimum most 28500Ft, így ha a számláidon összesítve van legalább 114.000,- forint, akkor az afölötti összes pénzt levonhatják. És még a 28500 és 114.000,- forint közötti pénz felét is.


A "sorbaállítási" szabályokat a 2009. évi LXXXV. törvény a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról tartalmazza a XII. fejezetben, 60.§-62.§

[link]

2014. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bementem a NAV -hoz ,megkérdeztem mennyi az adósságom feléjük, ezt 260 000 HUF bankkártyával azonal befizettem. Másnap inkaszót tettek a bankszámlámra és újabb hatszámjegyű összeget vettek le, immáron jogtalanul.Ezt az összeget a törvényben előírt 30 helyett 50 nap múltán kaptam vissza vagy 20 telefon és email eredményeként.
2014. okt. 19. 18:02
 3/3 A kérdező kommentje:
FACCCOPO GESTAPO NAV !
2014. okt. 20. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!