Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » AM-s egyénivál. Vagyok melléká...

AM-s egyénivál. Vagyok mellékáll. boltot működtetek Főállban közalkalm. Vagyok. Vállalk. Kivét 0-a, bért nem szám. El magamnak. Közalak. Bérem Br.175000ft, érdemes volte kérnem adójóváírást, államkincs. Mondták kérhetem, de van fennt-om jól döntöt-e?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem már az eleje sem világos: mi az, hogy AM-es (alkalmi munkavállaló?) akkor az nem lehet egyéni vállalkozó. Vagy kiskönyvvel is és főállásban is és vállalkozóként is dolgoztál? Akkor viszont rizikós, hogy úgy meg tudod saccolni a jövedelmedet, hogy ne legyen 10.000 Ft fizetendő adónál nagyobb különbözet, mert akkor + 12 % lesz a büntikamat. Én a helyedben nem kérném.
2010. jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

AM-es azt jelenti Alanyi adómentes, tehát áfát nem tehetek az áruk beszerzési árára, de vissza sem igényelhetem.

Vállalkozói kivét azt jelenti, hogy számolhatnék magamnak szja köteles jövedelmet, de nem számolok mert költségként bennet hagyom a vállalkozásban.Főállású béremből kérhetem csak az adójóváírást, de nem tudom pontosan azt hogy a vállalkozásból mit számolnak hozzá ami esetleg a szuper bruttosításhoz kerülne??

2010. jan. 21. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!