Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakásvásárlás után hogyan...

Lakásvásárlás után hogyan kell adózni ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Szüleimtől ajándékozási szerződéssel kapok 7.000.000.- Ft-ot. Lakást akarok venni belőle, már ki is néztem egyet, ami 11.000.000.- Ft-ba kerül, tehát fel kell vennem 4.000.000.- Ft hitelt. Azt tudom,hogy egyenes ági rokonok közötti ajándékozásnál nem kell illetéket fizetni. Azt viszont nem értem, hogyan kell majd adóznom, szja-t fizetnem a lakásvásárlás után? A 7.000.000.- Ft-ot kell majd az adóalapba beszámítani, vagy a 11.000.000.- Ft-ot, a lakás teljes árát? (De abból 4.000.000.- Ft hitel.)
2014. aug. 11. 19:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Vagyonszerzéskor nem kell SZJA-t fizetni, akkor vagyonszerzési illeték-fizetési kötelezettség jöhet szóba, nem pedig SZJA.

Az illeték meghatározásánál a NAV az ingatlan piaci értékét veszi alapul, ami nem mindig azonos a vételárral. Az nem befolyásol semmit, hogy Te a vételárat hogyan, honnan szerezted meg. Az magánügy ebből a szempontból.


SZJA-fizetési kötelezettségről akkor beszélhetünk majd, ha ezt a megvásárolt ingatlant egyszer majd értékesíted.

2014. aug. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!