Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyeni valalkozo vagyok, a...

Egyeni valalkozo vagyok, a válalkozásom pénzét bármire elkölthetem?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem h bekell magam jelenteni minimalbérre es a valalkozasnak a megmaradt penzet csak olyanokra kolthetem ami a válalkozás javát szolgálja.. Szoval fuvarozokent nem vehetek a válalkozás pénzéből mondjuk tv-t.

Viszont ma voltam a konyvelo el es mondta h. Az csak a kft-nel van ugy

Egyeni valalkozo kent kolthetem a valalkozas penzet is akar olyan dolgokra ami nem a válalkozas javat szolgalja.

Akkor most hogy is van ez?



2014. ápr. 7. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy nagy frászt.

Egyéni vállalkozóként két személy vagy: magánszemély és vállalat. Külön pénztáron!


Ha nincs heti 36 órát meghaladó munkaviszonyod vagy nem tanulsz nappali tagozaton, akkor full munkaidőre kell bejelentened magadat, és ki kell csengetned minimum az ezután fizetendő járulékokat. Annyit vehetsz ki így a vállalkozásból, amennyi a nettó béred.


Ezenkívül lehet bármikor kivenni, nagyon durva adókulccsal - ezt kérdezd meg a könyvelőtől, de inkább egy másiktól.

2014. ápr. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ertem koszi
2014. ápr. 7. 14:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!