Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Segítene valaki, aki ért a...

Segítene valaki, aki ért a TBSZ-hez?

Figyelt kérdés
Van egy alap államkincstári számlám. 50 ezrem van rajta már állampapírba befektetve, tegnap befizettem rá még 140ezret, de még nem vettem belőle semmit. Azon godolkozom, érdemes-e TBSZ-számlát nyitni, és azon fektetni be a további megtakarításokat.

2014. márc. 7. 15:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Ami nem egészen tiszta: a gyüjtő évben TBSZ számlára tett pénzt már be lehet fektetni, tehát abban az évben is kamatozik? Mi van akkor, ha egy állampapír lejárati ideje, melyet a kamatból vásároltam túlér a TBSZ számla 5 évén?
2014. márc. 7. 15:30
 2/3 könyvelő1 ***** válasza:

Igen, már a gyűjtőévben is be tudod fektetni.

Ha szükséges a pénz lejáratkor eladod az értékpapírt piaci áron. Az 5. év utáni megszűnésre kérdez rá a kincstárnál. Egy másik szolgáltató azt írja, ha az ügyfél nem rendelkezik, mindent átvezet normál értékpapír számlára (bár az nem derül ki náluk, hogy az értékpapírokat milyen árfolyamon vezetik át. Bekerülési? Akkor, ha nagy a nem realizált nyereség érdemes mé a tbsz-en eladni. Aktuális piaci?)

2014. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt sem értem, hogy ha bármikor fel lehet bontani a TBSZ-t és kivenni a pénzt, akkor mi haszna az államnak ebből az egészből? Miért jó neki eltekinteni az adófizetéstől a TBSZ-szel?
2014. márc. 9. 11:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!