Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Dolgoztam 2 napig egy futár...

Dolgoztam 2 napig egy futár cégnél de rossz volt eljöttem fizetést nem akartak adni a napokra se benzinpénzt szal lenyúltam 4 csomagot,10000ft értékben. Ez fedezne a 2 napra benzinnel együtt. Ekkor fel tudnak jelenteni vagy kiküldeni lakásra valakit?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 10:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy egy törvénytelenséget nem lehet másik törvénytelenséggel ellensúlyozni.
2009. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
oké ebben igazad van de lehet belőle jogi következmény vagy csak jöhetnek csöngetni a pénzért?
2009. nov. 6. 10:53
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

...lol te most megloptad a céget... ha észreveszik és rájönnek hogy te voltál akkor szerinted csak úgy annyiban hagyjak?


szerintem nem.

2009. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A béred meg nem fizetése polgárjogi és munkajogi szabálytalanság, amit te tettél az pedig kis értékben elkövetett sikkasztás, hűtlen kezelés. Ez pedig a büntető törvénykönyv alá tartozik.

Azonban mivel a szabálysértési határ alatt vagy, azaz nem érte el a károkozásod a húszezer forintot, így ebből csak szabálysértési ügyed lesz. Azt pedig pénzbüntetéssel vagy közmunkával meg fogod úszni.


Amúgy nem hinném, hogy büntetlen marad a cselekedeted, de amilyen adminisztráció van egyes magyar cégeknél, még akár ez is előfordulhat...

2009. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
sajnos tudják hogy nálam van szóval vissza kell adnom mert ha jól értem megszívom ígyis úgyis:(
2009. nov. 6. 11:09
 6/21 anonim ***** válasza:
És ha valakinek mondjuk az élete, vagy a cégének egy sürgős szállítmánya múlik rajta, na az megtudja, hogy miattad volt... sok jóra ne számíts. A futárcég csak simán LOPÁSÉRT feljelenthet, amit pl te is elismersz. Egy szép kis bejegyzés az erkölcsidbe, és soha többet nem fogsz pl futárként dolgozni. És még néhány helyet kilősz magadnak...
2009. nov. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

az én egyik barátnőm egyszer a céges laptopot vitte haza, mert elküldték a cégtől, és a végkielégítését sem kapta meg, és a fizuját sem. mondta, ha megkapja ezeket, plusz a kilépő papírokat, visszaviszi a laptopot. megkapta. és ő visszavitte. lehet hogy nem jó elgondolás, de hatásos.


kérdező, van/volt szerződésetek egymással? vagy feketén dolgoztál 2 napot?

2009. nov. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
semmi szerződés semmi papír aláírás csak nyomtam 2 napot. de tudják a címemet teloszámomat ennyi
2009. nov. 6. 11:31
 9/21 anonim ***** válasza:

hát, feljelenteni így nem tudnak, hisz akkor ők buktatják le saját magukat, hogy feketén dolgoztattak, és jól megüthetik a bokájukat.


nem szép, amit tettél, de lehet, hogy hasonló szituban én is megtettem volna, nagyon szemetek, legalább a két nap benzinpénzt adták volna oda...


én azt tenném a helyedben, hogy felhívnám őket, hogy nálam van két csomagjuk, beviszem, de kérem a két nap bérét cserébe. ha nem hajlandók egyezkedni, akkor mondd, ha keresnek, hogy a munkaügyi felügyelethez fordulsz... nem hinném, hogy ennyi cécót megérne nekik tízezer forint, de lehet, hogy a csomagok tényleg fontosak.


amúgy sose adok semmilyen tanácsot, ha valaki olyat tesz, ami ellenkezik az én erkölcsi érzékemmel, de most valahogy olyan érzésem van, hogy nem te vagy az, akivel a gond van, hanem a futárcég.

2009. nov. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
figyu ezek tuti nem fontos csomagok valami micimackó könyvklubbos könyv ennyi. nem vagyok lopós soha életemben nem loptam 1 kindertojásnál többet.
2009. nov. 6. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!