Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az az alanyi áfamentesség?

Mi az az alanyi áfamentesség?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben (...) bevételeid nem érik el egy évben adóévben az ötmilliót, akkor választhatod, hogy alanyi jogon adómentes leszel.

Ekkor neked nem kell ÁFA-val terhelt számlát kiállítani és az általad befogadott számlákat bruttó összegben vagy jogosult költségelni. Vagyis egyszerűsödik az elszámolásod.

2009. nov. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"...ÁFA mentesség


Áfa mentességnek két fajtája létezik. Az egyik az alanyi áfa mentesség, a másik a tevékenység jellegére tekintettel az áfa törvény által meghatározott áfa mentesség. Az alanyi áfamentesség szabadon választható abban az esetben, ha a vállalkozás várható éves árbevétele nem haladja meg az 5.000.000 forintot. A vállalkozói tevékenységet év közben kezdő vállalkozások esetében az alanyi áfamentesség éves felső határa időarányosan változik attól függően, hogy a vállalkozás indulásakor még mennyi van hátra az adott évből. Egy hasznos link: APEH..."


[link]


Van azért ennek hátránya is : pl. aki Alanyi Adómentes, az a termékeket is Áfával kell megvegye, nem számolhatja el ezt az Áfát, rá kell terhelnie a Vevőire, a Vevőknek sem adhat Áfás-számlát, tehát aki el tudná számolni az Áfát, az tuti nem tőled fog vásárolni... :-[


Hátránya még : ha eszközöket, gépeket szerzel be a vállalkozásodhoz, azoknak sem igényelheted vissza az Áfáját... (Pl. kezdő vállalkozás esetén.)


[link]


A számlán fel kell tüntetned, hogy "Alanyi adómentes, a számla Áfa elszámolásra nem használható!"...


[link]

2009. nov. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Áfa mentességnek két fajtája létezik. Az egyik az alanyi áfa mentesség, a másik a tevékenység jellegére tekintettel az áfa törvény által meghatározott áfa mentesség. Az alanyi áfamentesség szabadon választható abban az esetben, ha a vállalkozás várható éves árbevétele nem haladja meg az 5.000.000 forintot. A vállalkozói tevékenységet év közben kezdő vállalkozások esetében az alanyi áfamentesség éves felső határa időarányosan változik attól függően, hogy a vállalkozás indulásakor még mennyi van hátra az adott évből.

Részletesen lásd:

[link]

XIII. fejezet, alanyi adómentesség, a 187-196.§-ok.

2009. nov. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
0%

Szerintem ne válassza ezt a cégformát senki.

Mi ezzel kezdtüök, ezt ajánlotta a könyvelő az induló cégnek, merthogy "egyszerűbb" könyvelnie. Aztán bejött egy-két számla, amivel átléptük a keretet, és akkor jött a szerencsétlenkedés, meg átalakulás meg minden.. nem ér ennyit az egész! Ez a dolog csak a könyelődnek jó, kevesebb a dolga..

2009. nov. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Márpedig rengeteg egyéni vállalkozó alanyi jogon áfamentes, mert éves jövedelme, mostani, 2012-2013-as jogszabály szerint nem éri el a 6 millió forintot. Tényleg egyszerűbb így.
2013. máj. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!