Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerintetek lehet az APEH-től...

Szerintetek lehet az APEH-től kiszabott illetékre méltányosságból kedvezményt vagy csökkentést kérni?

Figyelt kérdés
A párom és én havonta élünk kb. 120.000Ft-ból és emellett 2gyerek van.Tehát 4en élünk ennyi pénzből.Most küldte ki az APEH,hogy fizessünk ki 740.000ft-ot,amit a párom örökölt öröklési szerződés útján azután a ház után,amiben már eleve bent is laktunk kb. 4-5éve.
2009. okt. 13. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Részletfizetést kérhetsz
2009. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kérhetsz részletfizetést, de méltányosságból törlést is.Bár szerintem a törlés az reménytelen eset.Inkább a részletfizetéssel próbálkozz az simán megadják szerintem.Nem tudom, hogy illeték kell e rá.Én helyi adóknál dolgozom, nálunk 2.200 Ft. ennek az illetéke.Apehnál nem tudom.
2009. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Írj nekik egy kérelmet, amiben szépen leírod, hogy mennyiből gazdálkodtok, és ez az illeték aránytalanuk nagy terhet ró rátok. Fognak küldeni egy formanyomtatványt, amit majd kitöltve vissza kell küldenetek (ezen a bevételeiteket és a kiadásaitokat kell feltüntetni). Ezután döntenek a csökkentésről és a részletfizetésről.

Nekünk - ugyancsak öröklés miatt - 240 ezerről 120 ezerre csökkentették az illetéket, és kaptunk 12 havi részletfizetést.

Sok sikert!

2009. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

[link]

Itt a nyomtatvány.

2009. okt. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

[link]

Meg még ezt találtam róla. :)

2009. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én neem azt mondták én nekem is van illeték tartózásom(én ugy vettem meg a volt férjem részét),hogy kérhetem mivel négy kiskorú gyermeket nevelek egyedül idáig gyerektartást sem kaptam,hogy elengedjék akár az egészet is az illetéknek!
2009. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
57%
sziasztok én egy 20 éves lány vagyok, még tanulok, és nekem is kellene egy föld után illetéket fizetnem. 55.000ft-ot, a testvéremnek is ennyit kell fizetnie, egy háztartásban élünk, és a tesóm jelenleg nem dolgozik ő sem tudja miből kifizetni meg én sem, édesapám nem él, édesanyám sem dolgozik csak az árvaságiból meg az özv-i nyugdíjból(kb80000ft) élünk. Én is kérhetek részletfizetést, a tesómmal együtt? Akérdezőnek bocsi h ide pofátlankodtam, de el vok keseredve...
2009. okt. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
57%
18:49-es vok, és ez mennyi idő?
2009. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

18:49-esnek!

Ti is kérhettek természetesen. Elég sokáig tart az egész, kb. 1,5-2 hónap, amíg lefut az ügy.


/14:39-es voltam/

2009. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!