Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Méltányosságból engedett...

Méltányosságból engedett el/mérsékelt az APEH valakinek lakásvásárlásnál illetéket? (visszterhes vagyonátruházási illeték)

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert valószínű, hogy sikerül lakást vennünk nagyon sok hitel felvételével (6,5m,35év,49e törlesztő) és szinte lehetetlen lenne még az illeték kifizetése is! KÖSZÖNÖM SEGÍTSÉGETEK!
2010. okt. 15. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen nem létezik, hiszen senki sem kötelezett arra, hogy lakást vásárolj. Az ilyen jellegű költségeket hozzá kell kalkulálni.

Ellenben adnak részletfizetési kedvezményt 1 évre, nagyon indokolt esetben 2-re. Ehhez egy kérvényt kell nekik írni és nagyobb eséllyel kapjátok meg, ha csatoltok mellé jövedelemigazolást is.

2010. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nezd, a sajat esetem tudom leirni: ajandekozasi szerzodessel kerult at a tulajdonomba az egyetlen lakasunk fele anyam neverol. Csaladi okok miatt ezt muszaj volt meglepnunk, meghozza surgosen. Semmilyen jovedelmem nem volt akkor diakkent, irtam kervenyt, 2200 illetek, semmi. Egy honap mulva reagaltak hogy elutasitjak (aminek az oka az volt, hogy mikor a kerveny beerkezett, ok meg nem szabtak ki az illeteket).

Mas megoldas nem leven, diakhitelbe kellett vernem magam, hogy ki tudjam fizetni a szazotvenezer forintot, amiert tartotta a markat a rohadt szemet allam.

Szoval ha ebben az esetben sem voltak hajlandok engedni egy fillert sem, akkor neked se josolok sok jot.

2010. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!