Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a rokonomnak (nagypapámnak)...

Ha a rokonomnak (nagypapámnak) végzek háztartási munkát az megfelel a 30napos munkaviszonynak? Elfogadják?

Figyelt kérdés

nem egy háztartásban élünk, biciklivel járok hozzá, eddig is jártam mert szüksége van rá (86éves, nehezen dolgozik már)

a bejelentésnél mondtam hogy nagypapám, a nő nem mondott rá semmit hogy nem lehet..


2013. máj. 8. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nagyapád bejelentett a kis vállalkozásába, ha fizetett utánad adót, tb-t akkor mondhatod hogy munkaiszonyban álltok.. Ha feketén dolgoztál neki, akkor nem.
2013. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyenes ág beli rokon nem lehet tudomásom szerint. Az elsőre meg ne hallgass.
2013. máj. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
bejelentett igen, kifizettem a 2hónapra a 2ezer forintos regisztrációs díjat.
2013. máj. 8. 13:28
 4/8 A kérdező kommentje:

a tb nemtudom hogy működik, segélyt kapok 22ezret, ez foglalja magába a tb met.

mivel nem kapok fizetést tőle, csak azért dolgozok hogy igazoljam a 30napomat, ezért nem vonják meg a segélyemet.

2013. máj. 8. 13:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Minek kell 2 hónap? A 30 napban benne van a hétvége is. Vagy igy hihetőbb? :)


Máskülönben tényleg jobb, hogy ha nincs névazonosság mert igy hitelesebbnek tünik. Ki az a hülye aki normál esetben bejelenti a házimunkát a saját családtagjánál? :)

2013. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hétvégét azt mondják nem mindig fogadják el, és nem szeretném a véletlenre bízni..

és sajnos hétvégén nem is tudok menni, mert levelező suliba járok és tanulok hétvégén.


tájokaztató füzetben ezt olvasom:

háztartási munka fogalma: természetes személy , vele egy háztartásban élő vagy közeli hozzátartozó mindennapi életéhez szükséges feltételek biztosítása.


nem minősül háztartási munkának:

-háztartásban vele élők

-közeli hozzátartozók ÜZLETSZERŰ tevékenységével függ össze..


ha jól értem az a lényeg hogy ne ilyesmi legyen, írok egy extrém példát:

a papám titkos pálinkabizniszét segítsem elő azzal hogy lefőzöm.

2013. máj. 8. 13:42
 7/8 A kérdező kommentje:

ő nem saját családtag, én külvárosban élek ő elég messze tőlem bent egy másik külvárosi részen..nem lakik velünk, nem családtag.

fizetést nyilván nem várok el tőle ezt a bejelentést sem erőltetném de a segély miatt már nemtudtam más csinálni sajnos...suliba járok, időbeosztás miatt ezt is nehéz megoldanom, sokat hiányzok suliból hogy tudjak segíteni, sajnos amíg be kell járnom esti suliba addig nemtudok rendes munkát vállalni..

2013. máj. 8. 13:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Probáld meg. De jóval a határidő előtt, hogy ha visszadobják akkor legyen más lehetőség is.
2013. máj. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!