Megbízás utáni adózás hogyan szabályos?
Ha nem állapodtatok meg benne, akkor miért lett volna arról szó?
Én is bruttónak értettem volna. Ennyi a díja, ergo neki ennyit kell fizetnie.
Minden más esetben azt írod, hogy X+ÁFA, vagy valahogy körülírod. (bruttó ... összeg)
A járulékokat meg ugye alapból neked kell fizetned.
Nem mindegy, hogy milyen jellegű a megbízás. Ha bérszámfejtett megbízási díjról van szó, akkor a feltüntetett összeg a bruttó összeg, vagyis abból kell neked a járulékaidat levonni, és azon felül fizeti be a megbízóra vonatkozó szochót.
Amennyiben vállalkozási jellegű megbízásról van szó, akkor a rögzített összeg általában a "nettó", azaz ÁFA nélküli összeg.
Ehhez azért pontosabban kellene ismerni a szerződés szövegezését.
"vállalkozási jellegű megbízásról"
--> az mégis mi??
Vagy vállalkozás, vagy megbízás. Ez két külön szerződés-típus...
Kezdjük ott, hogy megbízási szerződésnél sem lehet a megbízási díj nettó összegű. Akár csak a munkaszerződésben sem lehet nettó bérben megállapodni. Vagyis szóban lehet, de a szerződésben akkor is bruttó összegnek kell szerepelnie. Tehát ha jövedelemről beszélünk, akkor azt mindig "bruttóban" kell érteni. Gondolj bele: Egy díjazásnál sok mindentől függ, hogy mennyi lesz annak a nettója. Pláne egy megbízásnál. Vagy keletkeztet biztosítottságot, vagy nem. Ha keletkeztet, akkor megint mások a levonások, és mások ha nem. Ezért mindig bruttó a szerződésben szereplő összeg.
Vállalkozási szerződésnél szét lehet szedni a vállalkozási díjat, de akkor jelezni kell, hogy ÁFA nélküli, vagy ÁFA-s az összeg. Ugye itt nincs SZJA meg járulékok, csak ÁFA!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!