Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meddig jöhet ki az adóhatóság...

Meddig jöhet ki az adóhatóság értékelni a házat?

Figyelt kérdés
Januárban vettem egy lakást, nagyon lepusztult állapotban, nagyon olcsón. Erre most (április eleje) kaptam egy levelet hogya lakásom biztos hogy ne annyit ér és hogy biztos csaltam. A számla persze megvan, viszont azóta már rég mindent felújítottam benne, de szószerint. Minden kábel, bútor ,fűtés rendszer. Ezekről nincs számlám, mivel ismerős csinálta. Képem nincs a ház előző állapotáról. Most mit tegyek? Hogy tudom igazolni hogy valójában annyit ért? Egyáltalán mennyi a határidő ameddig kijöhetnek ezt ellenőrizni? Egyes ismerőseim szerint 30 nap...

2013. ápr. 5. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi augusztusban vettük árverésen, poton pénzért, persze élből szemet szúrt az adóhatóságnak a vétel ár, ki is jöttek januárban voltak itt, de két rendes srác és elfogadták végül a vétel ár összegét, számlám csak az új közművek bevezetéséről volt.
2013. ápr. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem... köszönöm! Tehát akkor nem feltétlen 30 nap az érkezési határidő :S
2013. ápr. 5. 20:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos később is mehetnek. Nincs egy korábbi értékbecslés a lakásról?
2013. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos... és mostmár legalább ér a lakás vagy 8-9 millió forintot :S
2013. ápr. 6. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is jártam így. Nekem 1 millióval értékelték többre, hasonló ok miatt. Azóta megtanultam, hogy az adásvételi szerződésbe még azt is bele kell írni, hogy az ingatlan megtekintésekor a szoba ablaka ki volt törve...:)

Ez nem vicc!

2013. ápr. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.. és sajnálom :S
2013. ápr. 9. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!