Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Google Adsense adózás--->!?

Google Adsense adózás--->!?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören:


-2013 január óta van rendszeres bevételem Adsense-sel


jan:~70000

feb:~30000

márc:~30000

____________

tehát összesen: 130 000 Ft


-magánszemély vagyok


-elérkezett a negyedév vége, jöhet az adóelőleg-fizetési kötelezettség a negyedévet követő hó 12-ig, tehát április 12-ig


LÉNYEG| -> használható infók, amiket a neten találtam és biztosak:


----->2012 óta a jövedelem 2 millió 242 ezer forint feletti részét kell az adóalap-kiegészítéssel növelni, tehát szuperbruttósítani, vagyis 1,27-del felszorozni, nem úgy, mint 2011-ben, amikor a teljes összeggel kellett ezt tenni és azután adózni


Nekem nem lesz annyi, ennélfogva ha jól értem nem kell szuperbruttósítani.


----->10 %-ot elszámolhatok "random" költségként (egyéb igazolható, adóalapcsökkentő költségem nincs)


----->Az önálló tevékenységből származó jövedelem adója 16%.


---- > NAV: "az AdSense szerződés nem tekinthető olyan „munkavégzésre irányuló jogviszonynak”, amely alapján a honlap tulajdonosa „személyes munkavégzésre” lenne köteles, ezért a honlap tulajdonosa e tevékenysége alapján - a bevétel összegétől függetlenül - nem válik biztosítottá, így nem kell a Tbj. szerinti járulékokat fizetni."


------>magánszemélyként ÁFÁT ugye nem kell fizetnem (nem vagyok egyéni vállalkozó | vállalat is kilőve) - adószámos magánszemély vagyok



------>NAV:"...pontja alapján olyan önálló tevékenység, amely ki van véve a szocho-fizetési kötelezettséget eredményező jogviszonyok alól."


------> viszont mi a helyzet az EHO-fizetéssel?

Rengeteg helyen nem is tesznek említést róla, csak a 10%-ról meg a 16%-ról...! - slussz-passz, így, ennyit fizetnek!!!!?????


NAV: "Biztosítási jogviszony hiányában az adóköteles jövedelmeket egészségügyi hozzájárulás (eho) terheli. Az Eho tv. 3.§ (1) és (5) bekezdése alapján ugyanis - kifizető hiányában - a jövedelmet szerző magánszemély 27 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást fizet az adóévben kifizetett, összevont adóalapba tartozó olyan jövedelem után, melyek után nem kell járulékot, illetőleg szocho-t fizetni. Az eho-fizetést a magánszemélynek ugyancsak előleg formájában, az adóelőleggel egyidejűleg kell teljesítenie, és az éves ’53-as Szja bevallásban kell bevallania."



Illetőleg, lezárásként, csak hogy teljes legyen a zűrzavar:


NAV: "Ha a tevékenység végzőjének más jogviszonyon alapuló biztosítási kötelezettsége nincs, és egészségügyi szolgáltatásra - a Tbj. 16.§ (1) bekezdésében felsorolt - egyéb körülmények alapján sem jogosult, köteles egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni. Az egészségügyi szolgáltatási járulék havi összege 2012. évben 6.390,- forint (213 Ft/nap), a fizetési kötelezettség bejelentésére a ’T1011-es nyomtatvány szolgál."


+stbstb


www.nav.gov.hu/nav/regiok/eszak_alfold/eszakalfold/aktualis/az_e_kereskedelem.html?pagenum=11


Akkor most mi a teendő? Mennyit kell adóznom utána? Be kell jelentenem magam? Hogy fogok adózni? Mi a folyamata? - olvastam valamilyen postai csekkről, adószámokról stb Mi a helyzet ezekkel a nyomtatványokkal? Hova kell leadni, ha kell valamit? Az adóbevallás folyamatáról is eshetne pár szó.


Jelenleg "nem dolgozom sehol", 19 éves vagyok, tanulok, miközben itt állok negyedév végén felvilágosításra várva 3 havi jövedelemmel, egy hozzáértő segítségét várva.


De szerintem sokan járnak velem egy cipőben az Adsense-sel kapcsolatban...


Szóval?



2013. márc. 22. 14:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A havi 6.600 (2013. év) Ft-ról annyit, hogy amíg tanulói jogviszonyod van, addig a biztosítási kötelezettséged is fennáll olyan szinten, hogy ezt a bizonyos egészségügyi szolgáltatási járulékot az állam átvállalja. Tehát Neked ezt nem kell fizetni, amíg tanuló vagy, mint ahogy a többi diáknak sem...
2013. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

kis összeg esetén is kell adózni?


Teszem azt, 4 havonta 3-4.000 ft, és diák vagyok.

2013. ápr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Igen, kis összeg esetén is kell adózni. A jogállásod (diák) nem befolyásolja a személyi jövedelemadózást. Ha van adóköteles jövedelmed, akkor adót is kell fizetni utána (egy-két nevesített kivételtől eltekintve).
2013. ápr. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Négyhavonta 3-4000? Ezt nem értem, alapból 20 000 Ft alatt nincs is kifizetés. Amelyik hónapban átléped a 100 USD-os (Adsense ezt 20 000 HUF-fal számolja) küszöböt, már annak a végén meg is jelenik kifizetendő bevételként és kövi hónap közepén utalják is neked. Az meg már - 4 nap alatt, vagy 2 év alatt kerested is meg, tökmindegy - relatíve nem is olyan csekély összeg...


Talán negyedévente össz 10 000 alatt nem kell adóelőleget fizetni (nem tudom pontosan, hogy is van), de az előbbiek miatt ez tárgytalan...

2013. ápr. 22. 11:10
 15/15 nascor válasza:

EHO-t mindenképp kell fizetned, az alábbi linken elég jól össze van foglalva a dolog adószámos magánszemélyként:


[link]

2015. okt. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!