Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Google Adsense adózás--->!?

Google Adsense adózás--->!?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören:


-2013 január óta van rendszeres bevételem Adsense-sel


jan:~70000

feb:~30000

márc:~30000

____________

tehát összesen: 130 000 Ft


-magánszemély vagyok


-elérkezett a negyedév vége, jöhet az adóelőleg-fizetési kötelezettség a negyedévet követő hó 12-ig, tehát április 12-ig


LÉNYEG| -> használható infók, amiket a neten találtam és biztosak:


----->2012 óta a jövedelem 2 millió 242 ezer forint feletti részét kell az adóalap-kiegészítéssel növelni, tehát szuperbruttósítani, vagyis 1,27-del felszorozni, nem úgy, mint 2011-ben, amikor a teljes összeggel kellett ezt tenni és azután adózni


Nekem nem lesz annyi, ennélfogva ha jól értem nem kell szuperbruttósítani.


----->10 %-ot elszámolhatok "random" költségként (egyéb igazolható, adóalapcsökkentő költségem nincs)


----->Az önálló tevékenységből származó jövedelem adója 16%.


---- > NAV: "az AdSense szerződés nem tekinthető olyan „munkavégzésre irányuló jogviszonynak”, amely alapján a honlap tulajdonosa „személyes munkavégzésre” lenne köteles, ezért a honlap tulajdonosa e tevékenysége alapján - a bevétel összegétől függetlenül - nem válik biztosítottá, így nem kell a Tbj. szerinti járulékokat fizetni."


------>magánszemélyként ÁFÁT ugye nem kell fizetnem (nem vagyok egyéni vállalkozó | vállalat is kilőve) - adószámos magánszemély vagyok



------>NAV:"...pontja alapján olyan önálló tevékenység, amely ki van véve a szocho-fizetési kötelezettséget eredményező jogviszonyok alól."


------> viszont mi a helyzet az EHO-fizetéssel?

Rengeteg helyen nem is tesznek említést róla, csak a 10%-ról meg a 16%-ról...! - slussz-passz, így, ennyit fizetnek!!!!?????


NAV: "Biztosítási jogviszony hiányában az adóköteles jövedelmeket egészségügyi hozzájárulás (eho) terheli. Az Eho tv. 3.§ (1) és (5) bekezdése alapján ugyanis - kifizető hiányában - a jövedelmet szerző magánszemély 27 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást fizet az adóévben kifizetett, összevont adóalapba tartozó olyan jövedelem után, melyek után nem kell járulékot, illetőleg szocho-t fizetni. Az eho-fizetést a magánszemélynek ugyancsak előleg formájában, az adóelőleggel egyidejűleg kell teljesítenie, és az éves ’53-as Szja bevallásban kell bevallania."



Illetőleg, lezárásként, csak hogy teljes legyen a zűrzavar:


NAV: "Ha a tevékenység végzőjének más jogviszonyon alapuló biztosítási kötelezettsége nincs, és egészségügyi szolgáltatásra - a Tbj. 16.§ (1) bekezdésében felsorolt - egyéb körülmények alapján sem jogosult, köteles egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni. Az egészségügyi szolgáltatási járulék havi összege 2012. évben 6.390,- forint (213 Ft/nap), a fizetési kötelezettség bejelentésére a ’T1011-es nyomtatvány szolgál."


+stbstb


www.nav.gov.hu/nav/regiok/eszak_alfold/eszakalfold/aktualis/az_e_kereskedelem.html?pagenum=11


Akkor most mi a teendő? Mennyit kell adóznom utána? Be kell jelentenem magam? Hogy fogok adózni? Mi a folyamata? - olvastam valamilyen postai csekkről, adószámokról stb Mi a helyzet ezekkel a nyomtatványokkal? Hova kell leadni, ha kell valamit? Az adóbevallás folyamatáról is eshetne pár szó.


Jelenleg "nem dolgozom sehol", 19 éves vagyok, tanulok, miközben itt állok negyedév végén felvilágosításra várva 3 havi jövedelemmel, egy hozzáértő segítségét várva.


De szerintem sokan járnak velem egy cipőben az Adsense-sel kapcsolatban...


Szóval?



2013. márc. 22. 14:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kiadásod volt az oldallal kapcsolatban?
2013. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=QnTP2dX1y8Y


Lehet elsőre hülyeségnek nézed, de nézd végig.

2013. márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Off: Lehet, hogy pofátlanság, de azért megkérdezem, milyen típusú oldallal kerestél ennyit (pl. blog, "rendes" oldal, fórum, közösségi stb.)? Mióta csinálod? (Természetesen nem kötelező válaszolnod.)
2013. márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

-mint írtam, nem volt kiadásom, költségem, így csak a 10% megy a levesbe :)


-köszönöm a linket, holnap megnézem!


-Youtube-bal (december óta)

2013. márc. 22. 20:35
 5/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ!


Off: Még egy tolakodó kérdés, mekkora a látogatottságod?

2013. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
legtöbbször naponta ~15 000 fő (kivételes esetekben 100-200 000 fő) /nap
2013. márc. 22. 20:49
 7/15 A kérdező kommentje:
ja bocs, az egy másik account - ezen 5000
2013. márc. 22. 20:50
 8/15 A kérdező kommentje:

Megnéztem a videót! Most akkor kell EHO, vagy nem? A készítője bennt volt az adóhivatalban, az EHO-ról nem tett említést, csak a 16 %-ról...


+ komment a videó alatt:


"EHO-t (27%) is kell fizetni sajnos. Tehát 16% + 27% = 43%


Biztosítási jogviszony hiányában az adóköteles jövedelmeket egészségügyi hozzájárulás (eho) terheli. Az Eho tv. 3.§ (1) és (5) bekezdése alapján ugyanis - kifizető hiányában - a jövedelmet szerző magánszemély 27 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást fizet az adóévben kifizetett, összevont adóalapba tartozó olyan jövedelem után, melyek után nem kell járulékot, illetőleg szocho-t fizetni..."


A készítő 1. válasza erre:


"Hát ha ez igaz akkor több pénzt nem veszek le MO-ra az biztos. Irány ki Ausztria és ott nyitok egy számlát.


Arról van adózás vagy valami?"


A készítő 2. válasza:


"Ja várjál most mondják, hogy EHO adót csak a vállalkozók fizetnek és én a megkérdeznél kihangsúlyoztam, hogy mint magánszemély kapok fizetést.


Ne keverjük itt a dolgokat..."


NAV oldala mást mond... De a csávesz bement hivatalos helyre és ott kérdezte meg!!!! Akkor? még mindig wtf sajnos -_-

2013. márc. 22. 22:45
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne adózz itt (már elnézést, hogy ilyenre buzdítok), nem éri meg. Amúgy amíg nem utaltad magyar számlára addig nem adóköteles, de ezt te is tudod (vagyis az, de a NAV nem tudja lenyomozni).
2013. márc. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De hát akkor mit tegyek? Hogy vegyem fel a pénzt?
2013. márc. 23. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!