Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első adóbevallás készítés?

Első adóbevallás készítés?

Figyelt kérdés

Segítsetek légyszi, hogyan is történik ez.

Állítólag kapok valamilyen papírt ennek kapcsán a munkaadómtól, de mivel nekem tavaly decemberben megszűnt a munkahelyem, így is kapok? Kiküldik? Vagy menjek be érte? 10 hónapot dolgoztam.

Köszönöm a segítséget!


2013. febr. 7. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Január 31-ig kellett volna megkapnod.

így menj be,kérdezd meg miért nem,és adják oda.

Azon rajta lesz mennyit kerestél,mennyit vontak le,stb.

Aztán apeh honlap,és azon megtalálaod a bevallás módjait (legegyszerűbb neten kitölteni,nyomtatni,postáraadni és kész)

2013. febr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem valószínű hogy most ismét ad valamit.

Mikor megszűnt a munkaviszonyod, kaptál egy halom u.n. kiléptetős papírt, azok közül keresd ki: "Adatlap a kifizetett jövedelmekről és a levont személyi jövedelemadóról".

Azon rajta van minden, amit a 1253-as bevallás nyomtatványra ráírsz. Ne feledd el a megillető alkalmazotti kedvezmény hónapjainak számát beírni, akkor a program odaírja segítségül (de be is kell másolnod) az igénybevehető alkalmazotti kedvezményt, és ne feledd el beírni azt sem, hogy a munkáltató ténylegesen mennyi jöv.adót vont le.

A többit akkor majd a gép számolja. Elvileg +- nulla egyenlegnek kell a végén kijönnie.

2013. febr. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is néztem a papírokat, mikor megjött a boríték a bevallásról, csak nem voltam benne biztos. Én ilyet találtam: Adatlap 2012. évre a munkáltatótól származó jövedelemről és az adóelőlegek levonásáról.

De ez gondolom ugyanaz, mint Te, kedves második írtál?

2013. febr. 7. 11:03
 4/8 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés? Merre találom a programot?
2013. febr. 7. 11:07
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Igen, az az, amit keresned kellett, de a válaszadóval ellentétben ne keress rajta alkalmazotti kedvezmény-félét, mert olyan nincs 2012. évben.


A programot a NAV honlapjáról lehet letölteni ÁNYK a neve. Ez egy keretprogram, miután letöltötted a gépre a Neked valót, akkor tudod csak letölteni hozzá a különböző bevallási adatlapokat is.

2013. febr. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én arról írtam, hogy a munkahelyen kapott papirok között keresd azt, amelyikre ez a cím, megnevezés van írva. Ha azok között a kilépéskor kapott papirok között megtalálod, akkor annak adatait tudod az apeh honlapról leszedett 1253-as nyomtatványra bevésni.
2013. febr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Először a nav honlapról a nyomtatványkitöltő programok közül ezt az Abev-Jáva alapprogramot (keret-programot) töltsd le. Utána ha fentebb görgetsz, látod, hogy be lehet írni a keresett nyomtatvány számát: 1253, amikor ez előjött, ne csak a nyomtatványt, hanem az alatta látható sugót is töltsd le. Akkor a megnyitott üres nyomtatvány jobb felső sarokban meg fog jelenni a sugó = nyomtatvány kitöltési útmutató.

(Ha már akkor nem volt alkalmazotti kedvezmény, ezek szerint nem kell keresned)

2013. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat. Azt hiszem, a segítségetekkel menni fog.

Akinek még van hozzáfűzni valója, írjon bátran :)

Szép napot kívánok!

2013. febr. 7. 11:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!