Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy gyermekem, de nem az...

Manutd84 kérdése:

Van egy gyermekem, de nem az én cimemre van bejelentve. A volt páromnak fizetek gyerektartást. Ennek ellenére réselülhetek gyerek után járó adókedvezményben?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2013. jan. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem, mivel családi pótlékra sem vagy jogosult utána. Így automatikusan családi kedvezményre sem.
2013. jan. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Melyik a kizaró ok? Mert más címre van bejelentve vagy mert gyerektartást fizetek? Nem voltunk házasok és én kértem,hogy fizethessek tartásdíjat.
2013. jan. 23. 09:37
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyerek nem veled él, így az ellátás költségeit nem te viseled. Ezért fizetsz gyerektartást is, meg az állam is hozzá járul ehhez.

A családi adókedvezmény meg szerintem benne van a nevében, hogy családra vonatkozik, és ti már nem vagytok az.

2013. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Velem él a gyerek és a párom is albérletben,de nem ez az allandó lakcímünk. Tehàt család vagyunk csak nincs hivatalos nyoma. Igy ö se es en se lapgatok tamogatadt...
2013. jan. 23. 10:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez sem semmi.

Ha Te tartod el a gyereket (mivel Veled él), ezért minek fizetsz gyerektartást annak, aki nem tartja el a gyereket?

Ez nekem magas.


Ha a nevedre folyósítják a családi pótlékot, akkor családi kedvezményre is jogosult vagy még akkor is, ha nem egy a bejelentett lakcímed a gyerekkel. De akkor még mindig nem tudom, hogy mire fel fizetsz gyerektartást.

Ha hivatalosan kötelezve vagy gyerektartás fizetésére (bíróság által), és nem önként és dalolva teszed azt, akkor a bíróságtól kérni kell ennek megszüntetését arra tekintettel, hogy Te tartod el a gyermeket a saját háztartásodban.

Ha nem hivatalosan fizetsz, akkor pedig ne tedd meg tovább.


Informálsz róla, hogy akkor most mi is a helyzet? Annak birtokában tudunk segíteni ebben.

2013. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem, egy helyen laktok mind a hárman albérletben, mind a ketten eltartjátok a gyermeket, de Te ennek ellenére fizetsz a volt párodnak (házastárs volt, vagy csak élettárs?) gyerektartást.

Vagy a helyzet ugyanaz, amit fennt leírtam, csak éppen nem nevezhető egy háztartásnak, mert nem tudtok valamiért "különmenni".

Tehát akkor most mi is van?

2013. jan. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egy haztaetasban elunk es egyutt tartjuk el a gyerekunket,de a paromnak csak aprilisig van jovedelme(gyes) mert azt anglibol kapja mivel 2012ben ott eltunk. En kertem a birosagot,h vonjak a fizetesmbol a gyerektartast,ezen nem is szeretnek valltoztatni viszont ennek ellenere szeretnem kapni a tamogatast es szabadsagokat ami engem megilletne, mivel a parom se es en se vettuk igenybe.
2013. jan. 23. 13:16
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem voltunk hazasok
2013. jan. 23. 13:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt hiszem kivilágosodott a szituáció.

Ha Te hivatalosan (bíróság által kötelezően) fizetsz gyerektartást, akkor nem a háztartásodban neveled a szóban forgó gyermeket, hiába egy fedél alatt éltek. Ez által nem vagy jogosult utána családi pótlékra, ami automatikusan azt is jelenti, hogy családi kedvezményre sem a személyi jövedelemadónál. Erre kizárólag a párod jogosult, még akkor is, ha a párod és a gyermek bejelentett lakcíme nem azonos. Ettől függetlenül hivatalosan az Ő háztartásában van a kisgyerek, tehát kizárólag Ő jogosult utána családi pótlékra, valamint családi kedvezményre is. Gondolom az egyedülállóknak járó magasabb összegű családi pótlékot is kapja utána. Ha igen, akkor már ez eleve kizárja, hogy rajta kívül más is jogosult legyen a gyermek után családi kedvezményre. De ha nem, akkor pedig az zárja ki, hogy kap Tőled gyermektartást.

2013. jan. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!