Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2éve 4órára vagyok bejelentve,...

2éve 4órára vagyok bejelentve, most raknak át 8 órára. Nagyon szeretnék már gyereket, de nem tudom h várnom kell-e még, h mennyi ideig kell 8órás munkaviszonyban lennem ahhoz h a gyerek után teljes értékű gyest, gyedet kapjak? Mi alapján számolják?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A GYES egy fix összegű ellátás, és alanyi jogon jár.


A terhességi-gyermekágyi segély, valamint a GYED viszont biztosítási jogviszonyhoz kötött ellátás.

Alapból mind a két ellátásnál a jogosultságot megelőző tárgyévben kifizetett pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelmet veszik figyelembe, ha abban az évben volt legalább 180 bérezett napod.

Tehát ha 2014-ben leszel jogosult thgy-ra, akkor a 2012. évben megszerzett jövedelmet veszik figyelembe. Ez független attól, hogy 4 vagy 8 órás vagy, mivel a bér egy 4 órás esetén is lehet annyira magas, hogy "teljes értékű" ellátást kapjál. Tehát nem ezen múlik, hanem azon, hogy mennyi a fent említett járulékalapod, amit után vontak járulékot. Minél magasabb, annál magasabb lesz az ellátásod is.

2013. jan. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam: Ha 2014-ben leszel jogosult az ellátásra, akkor a 2013-ban megszerzett jövedelmet nézik! (elgépeltem az évet.)
2013. jan. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod,így már értem!
2013. jan. 14. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!