Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hány órát kell minimum ledolgo...

Hány órát kell minimum ledolgoznom, ha 4 órás munkaviszonyom lesz?!

Figyelt kérdés
Muszály, hogy a TB-m érvényes maradjon, de 3 napnál nem akarok többet dolgozni, ezért érdekel, hogy ha 4 órában leszek bejelentve, mennyi az a minimum óraszám, amit le kell dolgoznom?
2009. aug. 24. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Se ebédidő nem jár, semmi. A teljes négy órát le kell dolgoznod.
2009. aug. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ez függ a munka jellegétől is. Én pl. iskolában tanítottam félállásban, és az ott heti 11 órát jelentett, amit heti két napra osztottak el nekem. Ha olyan helyen vagy, ahol a teljes állás effektive napi 8 óra munkát jelent, akkor értelemszerűen heti 20 órát kell dolgoznod. Hogy ezt hogyan osztjátok el, az már megbeszélés és egyéb körülmények kérdése. Ha pl. váltótársad van, akkor simán megoldható, hogy nem délelőtt-délután váltjátok egymást, hanem egyik nap az egyikőtök megy, másik nap a másik. De mondom, ez nagyban függ attól is, milyen munkát végzel tulajdonképpen.
2009. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Miért "értelemszerű", hogy 20 órát kell dolgoznom hetente, ha 4 órára vagyok bejelentve?!?

Három napot melózok hetente és nem értem, miért kell ennyit bennt lennem, ha egyszer 4 órás vagyok?! Ez egy szendvics bár és első nap 9 órát vagyok benn, utána 12-t, harmadnap 10-et. nem az lenne értelem szerű, hogy 4 órát dolgozom minden nap?!

2009. szept. 10. 08:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem csak azért van 4órás munkaviszonyod,h ne kelljen olyan sokat fizetni a munkáltatónak utánad?

És akkor az csak papíron annyi, de gyakorlatba meg akár 40órát is képesek dolgoztatni az emberrel.

Volt nekem is hogy 4órában voltam bejelentve de volt,h 40-nél is többet dolgoztam 1 héten...

2009. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mit lehet tenni? Tagadjam meg a "túl" -munkát?
2009. szept. 10. 09:55
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
A 4 órás állás nem azt jelenti, hogy akkor is naponta 4 órát dolgozol, ha csak heti két nap van munkád, hanem hogy egy héten a munkaidőd nem 40 óra, mint a teljes állásban dolgozóknak, hanem csak a fele, 4 óra. Ez akkor jön csak ki napi 4-re, ha minden hétköznap dolgozol. Ha csak heti néhány alkalommal, akkor naná, hogy több jut egy napra. Mégis mit gondoltál, bemész hetente egyszer-kétszer 4 órára, és kapsz egy fél havi fizetést?
2009. szept. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint a fele, 20 óra. bocs.
2009. szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Megtagadhatod a túl munkát, csak akkor lehet elküldenek, mert a mai világban hamar találnak a helyedre új embert.
2009. szept. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!