Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2 hete adtam be a tgyás...

2 hete adtam be a tgyás igénylést, ezalatt megszünt a munkaviszonyom. Most akkor biztositott vagyok, vagy csak onnantól, ha elbírálták a tgyást? Kapok erről valamilyen határozatot, hogy megkaptam e?

Figyelt kérdés
Munkanélküliről szülök, 15.-vel szüntettem meg a munkanélküli ellátást, attól a naptól kértem a tgyást is. De mivel már nem folyósit a munkaügy, a tgyással biztositva vagyok?
2012. nov. 25. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen biztosítottságra gondolsz. Többféle megközelítése van.


Mire irányul a kérdés? Arra, hogy kell-e külön fizetned magad után egészségügyi szolgáltatási járulékot a fentiek alapján, vagy sem?

2012. nov. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A biztositottság azt jelenti,hogy jogosult vagy mind az egészségügyi ellátások igénybevételére,mind pefig a pénzbeli ellátások igénybevételére. Nincs más jelentése, ugyhogy igen.
2012. nov. 26. 08:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor azt mondom, hogy nem vagy biztosított.

És itt jön be az, amiért én a kérdést feltettem. Többféleképpen lehet biztosítottságot értelmezni.

Attól függetlenül, hogy nem folyósít a munkaügy, Neked nem kell külön fizetned az egészségügyi ellátásért egészségügyi szolgáltatási járulékot. Ezt az időszakot lefedi a thgy ideje, ebből a szempontból "foglalkoztatód" pedig az ellátást kifizető egészségpénztár. Viszont ez az időszak nem jogosít egy következő ellátás igénybevételére, tehát pénzbeli ellátásra nem, csak természetbenire (orvosi ellátás, gyógyszertámogatás stb.).

2012. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!