Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi a hasznom, és mennyit...

Mennyi a hasznom, és mennyit írhatok le költségként?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van egy KFT-m!

Megveszek egy terméket, ami 100.000Ft+ÁFA (127.000Ft)

Kereskedő lévén ráteszem a hasznom, és tovább adom 140.000Ft+ÁFA-ért (177.800Ft)


Magyarán én ezen a terméken 13.000Ft-ot kerestem?? Ennyi vándorol a zsebembe? Vagy ez másképp működik?


Illetve, mit jelent, hogy bizonyos dolgokat leírhatok költségként? (Az én elképzelésem az, hogy bizonyos termékek után, amik kellenek a cégemnek a megfelelő működéshez, az állam visszafizet (visszaigényelhetek) bizonyos százalékot?? Az ÁFÁ-t vagy a teljes árat? Vagy hogy működik ez? )


Egyszerű paraszti nyelven is elég lesz, meg fogom érteni!



2012. nov. 2. 20:47
 1/3 anonim válasza:
68%

Úgy tudom, a bevétel - kiadás eredményének a 27%-át kell ÁFA-ként befizetni.

Plusz mellé a járulékokat havonta, ami minimálbér körüli fizetésnél havi 50000 Ft minimum.

2012. nov. 3. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

ÁFAnál a különbözetet fizeted be az államnak: az eladott termékek ÁFAjából levonod a beszerzett termékek ÁFAját. A példádnál: 37.800-27.000=10.800. Ezen a terméken 40.000-ret kerestél. (nettó eladási ár-nettó beszerzési ár, vagy bruttó eladási-bruttó beszerzési-rendezendő ÁFA)

Vannak dolgok, amiket leírhatsz költségként: az árubeszerzésekre fordított összeg, az bolt működtetésének költségei (áram, víz, gáz, bérleti díj), a bolt berendezési tárgyai, munkabér, stb.

Ezeknek az ÁFAjat levonhatod a fizetendő ÁFA-ból (kivéve a telefon költség, az máshogy működik)

Olyan nincs, hogy veszel valamit ami a cég működéséhez kell és annak az árát kifizeti neked az állam.

Ezeknek a dolgoknak a beszerzési ára csökkenti a nyereséged, azaz kevesebb adót kell fizetned. (kivéve a helyi adónál, ott nem minden költség csökkenti az adóalapot)

2012. nov. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden világos!
2012. nov. 3. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!