Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egészségbiztosítási járulékkal...

Egészségbiztosítási járulékkal kapcsolatban tudnál segíteni? Többi lent!

Figyelt kérdés

Tehát, nem fizettem, 2011 december 16-tól kellett volna. Két hete jött papír, hogy fizetnem kell, be is mentem rögtön, valami T1011 nyomtatványt ki kellett töltenem. Oké adtak pár csekket és közölték, hogy kapok majd valami levelet Pestről, ami persze még nem érkezett meg. Addig nem akarok fizetni, mert egyben le akarom rendezni az egészet és nem is tudom, hogy mennyit kell konkrétan.


1. kérdés: Szerintetek mikorra várhatom, hogy végre megküldik? Meddig ülnek egy ilyenen?


Továbbá. Azóta sikerült is elhelyezkednem. A papíron az van, ha változás történik 15 napon belül jeleznem kell. A NAV-nál 2 hete pedig még azt mondták, hogy ha bejelent a munkáltató, akkor automatikusan lekerülök és nem küldenek több csekket.


2. kérdés: Most akkor mi van? Be kell mennem ezért is vagy sem?


3. Lesz-e bármiféle kamat ezen az összegen? Ha most egyben befizetem, akkor jövőre számíthatok még egy csekkre a kamat miatt?


Köszi előre is mindenkinek?


2012. nov. 1. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A T1011-en bejelentkezel 2011.12.11-től. Ezt ha van ügyfélkapud, elküldöd, ha nincs, nyomtatod és beviszed. Azt kérdezd meg (én már nem tudom), hogy 2011-ben mennyi volt ennek az összege. Az indulás hónapjára csak a naptári napokban megfelelő időarányos részt számold. Majd 2012-től változott az összeg, tehát 2012. januártól számolva egészen a mostani munkába-állás napjáig kell számolnod és fizetned.

Ahogy munkába állsz (álltál) a munkahelyed bejelenti ezt az apehnak, attól kezdve az apeh nem várja tőled a további időszakokra az összeget.

A késedelmi pótlékot pedig majd egy év múlva fogják kiszámolni és kiküldeni róla a papírt, azzal még ráérsz.


A 1011 beküldésével és a hátralékos összegek befizetésével ne várj, mert annál több lesz a kés. pótlék, hogy Pest milyen levelet fog neked küldeni, nem tudom, de majd kiderül. Most tedd meg mielőbb, amit írtál, írtam, legyen rendben.

2012. nov. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1: Ha már beadtad a T1011-est, nem kell semmilyen papírt várnod sehonnan: január 1-től végrehajtandó okiratnak minősül, nem kell határozatot hozni és küldeni a fizetési kötelezettségről és az előírt összegekről. Amúgy az ügyintézési határidejük 30 nap, amit saját hatáskörben 30 nappal meghosszabbíthat.

Továbbá: a változást valóban be kell jelenteni 15 napon belül, kivéve, ha munkaviszonyt létesítesz. Akkor a munkáltató bejelentése alapján törlik a további fizetési előírásokat.


2: Nem kell bemenned.


3: Késedelmi kamatot számítanak fel az esedékesség időpontjától kezdve a teljesítés időpontjáig.

Csekket csak kérésre adnak/küldenek, csak azért, mert fizetési kötelezettséged van, nem.


Ha nem tudod kiszámolni a pontos összeget, hogy mennyit kell fizetned, akkor vagy megnézed ügyfélkapun az adófolyószámládat, vagy bemégy a NAVhoz és megkérdezed.

2012. nov. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon hasznosak! Nekem a hivatalban mondta az ügyintéző hölgy, hogy fogok valami levelet kapni a pontos összegről +csekkeket. Akkor még annyit kérdeznék, hogy a 2011-es évben lévő 16 napomra is számolnak fel késedelmit? Ha igen, akkor azt ugye idén kellene fizetnem. Arról azért fogok levelet és csekket kapni, vagy annak is nekem kell utánajárnom, hogy mennyi?


Köszi előre is, ment a zöldkéz!

2012. nov. 2. 11:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem!

A késedelmi pótlékot csak azok után a tételek után számolják ki, amelyek kiegyenlítése az adott év, ez esetben 2011. dec. 31-ig megtörtént. Mivel ez jó esetben is csak 2012. dec. 31-ig fog megtörténni, ezért annak a pótléka is csak jövőre kerül kiszámolásra.

2012. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Világos! És akkor arról kapok levelet vagy csekket, vagy értesítenek bármilyen formában?
2012. nov. 2. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs ügyfélkapud, akkor kb. egy év múlva fogsz levelet kapni, ha van ügyfélkapud, nem küldenek semmit, nézd meg, a csekknek pedig járj utánna.
2012. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!