Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most tényleg megadoztatták a...

Most tényleg megadoztatták a nyugdíjat, vagy csak akarják?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Ezt honnan veszed? Egyébként nem ártana. Mint ahogy nem ártana betiltani a nyugdíj melletti munkavégzést is, amíg ekkora a munkanélküliség.
2009. aug. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A nyugdíjat nem adóztatták meg, de beleszámít az adóalapba! ha a nyugdíj és a béred átlép egy határt akkor több adót kell fizetned a béredből. De ez nem új, ez már így van egy ideje. az új az, hogy ha a béred meghalad tartósan egy szintet, szünteltetni kell a nyugdíjat!
2009. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
58%

Kedvesem!


Tudod az én Anyukán ledolgozott sok-sok évet. Volt cseléd, volt kézilány, vasalónő, stb. Még mielőtt végzetesen beteg lett, akkor is háromszor körülugrálta bármelyik fiatalt.

Amikor olyan beteg lett, hogy már nem tudott teljes értékű munkát végezni, rokkantnyugdíjas lett.

Volt vagy annyi a nyugdíja. Még halálakor sem volt magas, mintegy 40 %-kal haladta meg a minimálnyugdíj összegét. Nem tehetett mást, mint takarítónőként munkát vállalt.

Tudom, hogy az olyan beállítottságú embereknek, mint te magasröptű magyarázatokat hiába mond az ember, és ezt nem bántásnak szánom, ez tény.

Akkor nem olvastam nagybecsű soraidat, amikor a munkanélküliség problémáját a szociális háló jelentős elemére tehelték, vagyis a nyugdíjra, mert aki nem kapott munkát, az ment rokkantnyugdíjba. Nem munkahelyet teremtettek, csak hazudtak, mint ezt Fleto bevallotta, hanem a nyugdíjra terheltek mindent.

A nyugdíj csökkent - mert csökkenteni kellett - azáltal, hogy nem emelkjedett elégséges mértékben, még a létminimum szintjéig sem.

Mit tehetett a nyugdíjas ha mega akart élni?

A nyugdíj kevés, az árak mennek felfelé, a patkénynak is négy lába van és gyorsabban ér a kukához. Nem maradt más, mint munmkát keresni és dolgozni.Nem vesznek el semmit, csak visszaveszik, amit elvettek tőlük.


Egyebekben, még mielőtt bárki a francba küld, tisztázzuk, hogy anyáitokról és apáitokról van szó.


... és még mielőtt bárki elfogultsággal vádolna meg...

Én már auz is hallottam, hogy nem érdemelnek semmit, mert mit hagytak ránk.

Mit is?

Mindazt, amit eddig ezek a rablók, MSZP, SZADESZ? FIDESZ MDF: Kisgizda, stb. és egyéb rablónépség ellopott és eladott, majd a vételárat zsebretette.


Ezen túlmenően felneveltek minket, kit így kit úgy.

Volt gyerekszobám (bár a kulcsát nem adták a kezembe :-))), volt bodog gyerekkorom, volt ruhám, volt játékom. Volt akire felnézhettem, volt aki emberként kezelt. Folytassam még?


Tehát még mindig apádról és anyádról van szó!

2009. aug. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!