Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az a SZJA szeméji jövedelem...

Mi az a SZJA szeméji jövedelem adó előleg?

Figyelt kérdés
első munkámat akarom megteremteni és ez a -18% adó nem tetszik ez hozzácsapódik később a nyugdíjamhoz?
2009. aug. 10. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Először is: szeméLYi.

Másodsorban 1,9 millió Ft éves jövedelemig 18%-t, az e felett lévő jövedelemből 36% SZJA-t vonnak.

Ebből gazdálkodik az állam - jól-rosszul, a teljessség igénye nélkül, fenntartja és üzemelteti: iskola, óvoda, bölcsőde, kórház, utca tisztán tartása, közvilágítás, rendőrség, tűzoltóság, egyéb eü. ellátás. Ezt mind mind a befizetett személyi jövedelem adóból teszi.

2009. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én msot kaptam egy papírt a várható óra bérermről (504ft)bruttóban és alul azt írja a kis lapocska hogy 63.000 ft ig az SZJA-t nem kell fizetnem szal ha én 40 órát dolgozok suli mellet hetente akkor lesz bruttó 80160 ft a fizetésem amiből lejön a SZJA =64.000 ft és ez ugye 1000 ft al választ el az szjatól de ha kevesebb órát mennék el dolgozni és a bruttom 62.000 lenne akkor összesen 2% ot kell leadóznom így kb 2000 ft al kevesebbet kapnék de meg marad egy csomó időm. és még azt kérdezném ,hogy ezt most jól számoltam -e? érdemes kevesebbet dolgoznom?
2009. aug. 10. 16:38
 3/8 A kérdező kommentje:
szja most 14.000 ft ami ugye még is csak 28 óra +időt jelent nekem havonta és csak 2 rongyal lennék szegényebb:/
2009. aug. 10. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

"63.000 ft ig az SZJA-t nem kell fizetnem"

A minimálbér (idén 71500 Ft) adómentes, az összes többi bér után fizetni kell adót.

Amire itt gondolhatott aki ezt írta, hogy létezik az adójóváírás. Ennek mértéke a megszerzett bér 18%-a, max. 11.340 Ft. Annak jár, akinek az éves jövedelme nem haladja meg az 1.250eFt-ot, illetve csökkentett összeggel még jár 2.762eFt-ig.

2009. aug. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ezt nem teljesen értem még csak 16 vagyok.szóval akkor 71500 a minimál bér ami azt jelenti ,hogy nettó 71500 at kell kapni mindenkinek havonta minimum?
2009. aug. 10. 16:53
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Utánanéztem ennek a 63eFt-nak. 63eFt-nál lehet maximálisan kihasználni az adójóváírást, vagyis amennyit levonnak, annyit lehet adójóváírásban visszakérni.


A minimálbér ennél egy picit bonyolultabb. A munkaszerződésedtől függ, hogy mennyi a minimum bér, amit kapnod kell. Erről itt találsz bővebb infot:

[link]

2009. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor kezdem az elején, a minimálbér nem azt jelenti, hogy annyit kell kapnod minimum, pláne, ha diákmunkát, idénymunkát végzel illetve részmunkaidőben (napi 6 vagy 4 óra) dolgozol. A minimálbér azt jelenti, hogy aki heti 40 órát dolgozik egy hónap minden hetén annak legalább ennyit kell fizetni bruttóba, azaz ebből lejön még az adó meg a járulék.

A nyugdíjba a fizetésedből levont nyugdíjjárulék fog beleszámítani a személyi jövedelem adó nem , abból ahogy már írták az állam a költségeit fedezi. (meg a többi adóból)

A fizetésedből levonják a személyi jövedelm adó előleget, a nyugdíj és egészségbiztosítási járulékot, munkavállalói járulékot. Ami ezek után marad az a tiéd. Év végén adóbevallást kell készítened és amit a munkahelyről kapsz majd év végén igazolást azokat az összegeket kell feltüntetned. (ehhez kérj felnőtt segítséget) A bevallás elkészítésekor előfordulhat, hogy még kapsz vissza pénzt vagy fizetned kell. Ez azért van, mert a munkáltató sem tudja pontosan, hogy mennyi lesz az éves jövedelmed csak saccol és az alapján vonja az adót és járulékokat. Van az adójóváírás, amit év közben is lehet kérni, de legkésőbb az év végi adóbevallásban tudsz igényelni. Ez azt jelenti, ha egész évben a munkabérből származó jövedelmed nem haladja meg az 1250000 Ft-t, akkor 11340 Ft visszajár a levont adóelőlegből, persze ha ennél kevesebb az adóelőleg akkor annyi. Ha év közbe adja a munkáltató, akkor az végülis azt jelenti, hogy le is vonják az adóelőleget meg vissza is adják, tehát majdnem olyan mintha nem vonnák. :) Remélem valamennyire érthető volt. De szerintem a szüleiddel vagy felnőtt rokonnal is beszélgethetnél erről. Estelg mutatna bérjegyzéket vagy bevallást és jobban megértenéd.

2009. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget mostmár valamennyire tisztább lett :) szűlői/felnőtt segítséget nem tudok igénybe venni ,hogy mért abba inkább ne menjünk bele.
2009. aug. 10. 22:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!