Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kaptam a NAVtól egy emailt,...

Kaptam a NAVtól egy emailt, mit takarhat? Többi lent.

Figyelt kérdés
Üdv! Kaptam egy levelet, hogy dokumentumom érkezett, és a NAV majd továbbítja nekem. A dokumentumról ennyit írtak: ÜCC figyelemfelhívás - ÜCC figyelemfelhívás. Az email a ertesites@kozpontirendszer.gov.hu-ról érkezett. Mi lehet ez?

2012. aug. 10. 16:02
 1/6 anonim válasza:
100%

Én is kaptam!

Ha belépsz az ügyfélkapun keresztül, meg tudod nézni a dokumentumot!

Amúgy telefonos ügyintézéről tájékoztatnak, szóval semmi komoly!

2012. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!! :)
2012. aug. 10. 18:04
 3/6 anonim válasza:
100%

Ha belépsz az ügyfélkapudon és megnyitod a doksit ezt fogod tudni elolvasni:

„Tisztelt Ügyfelünk!

Engedje meg, hogy felhívjuk szíves figyelmét az adóhatóság telefonos ügyintéző

szolgáltatására.

Az adóhatóság ügyféltájékoztató és ügyintéző rendszerén (ÜCC) keresztül számos

ügyfajtában* nyílik lehetőség konkrét, akár adótitkot érintő adatokra vonatkozó

tájékoztatáskérésre és egyedi ügyintézés kezdeményezésére. A telefonon intézhető

ügyek skálája a jövőben várhatóan tovább bővül.

A rendszer a beérkező hívásokat mindig a kiválasztott menüpontnak megfelelő

szakterületen dolgozó ügyintézőhöz közvetíti, így garantált, hogy kérdéseire az adott

ügyfajtában szakértő munkatársunktól kaphat választ.

A telefonálók beazonosítása az ún. ügyfél azonosító szám („PIN-kód”) segítségével

történik, melyet a 12UK30-as adatlap benyújtásával ingyenesen igényelhet akár papír

alapon, akár az Ügyfélkapun keresztül. Amennyiben kérelmét elektronikus úton

terjeszti elő, a titkos ügyfél azonosító számát tartalmazó küldemény néhány

munkanapon belül megküldésre kerül elektronikus tárhelyére.

Az ÜCC rendszert használó adózók nem csak saját ügyeiket intézhetik telefonon

keresztül, hanem képviseltjeik ügyében is eljárhatnak, amennyiben ügyintézési

jogosultságuk bejelentésekor a ’T180-as adatlapon megjelölték a telefonos ügyintézési

formát is.

Ha többet szeretne megtudni az adóhatóság ezen szolgáltatásáról, kérjük látogasson el

honlapunkra (33. információs füzet).”

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

* Az adóügyek elektronikus intézésének szabályairól szóló 34/2007. (XII. 29.) PM rendelet 17/A. §-a alapján:

(2) Az adóhatóság ügyféltájékoztató és ügyintéző rendszerében a következő ügyek intézhetők az adózó vagy

képviselője telefonon előterjesztett kérelme alapján:

a) adózói folyószámlával, folyószámla kivonattal kapcsolatos egyedi tájékoztatás, ehhez kapcsolódó

adónemek közötti átvezetés,

b) a 3. § szerinti regisztrációval, állandó meghatalmazással kapcsolatos egyedi felvilágosítás, tájékoztatás,

c) egyedi bevallási adatokkal kapcsolatos tájékoztatás, a hibás bevallással kapcsolatos egyedi tájékoztatás,

papíralapú bevallás esetén - az adózó személyes jelenlétét nem igénylő - javítás,

d) adózói törzsadatokkal kapcsolatos tájékoztatás, egyedi bejelentésekkel, változás-bejelentésekkel

kapcsolatos ügyintézés, közösségi adószám igénylése, az Art. 23. § (3) bekezdése szerinti bejelentés,

e) meggyőződés az ellenőrzést végző személy személyazonosságáról és megbízásának érvényességéről, a

megbízólevél számáról, az ellenőrzés alá vont adónemekről és időszakról,

f) meggyőződés közösségi adószám érvényességéről,

g) jövedelemigazolás iránti kérelemmel kapcsolatos ügyintézés.

2012. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én is kaptam jó hogy betettétek ide legalább nem kell megvárnom a jelszó-emlékeztetőt, már 4 órája küldik. :D
2012. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Megiejdtem, amikor azt olvastam a NAV írt. Örülök, hogy nem egyedül vagyok, illetve, hogy meg is tudtam miért írtak. THX
2012. aug. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hú, én is épp most kaptam, köszi a válaszokat, egy kő esett le a szívemről...
2012. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!