Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fizetés nélküli szabadság...

Fizetés nélküli szabadság alatt a biztosítotti jogviszony hogy van?

Figyelt kérdés

Kérem csak az írjon, aki biztos a válaszban, mert eddig két könyvelőtől kétféle infot kaptam.

Ha májusban voltam kétszer 1, majd egyszer két napot vizsgázási okokból fizetés nélküli szabin, akkor elvileg erre a pár napra szünetelt a biztosítási jogviszonyom. Kell befizetnem bárhova bármit ezekre a napokra a folyamatosság végett?


2012. júl. 4. 14:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg a fizetés nélküli szabi alatt nem fizetnek utánad járulékokat, viszont gyakorlatilag a munkaviszonyod megszűnése után is még 45 napig biztosítottnak számítasz, csak ez után kell fizetned magad után az egészségbiztosítási járulékot. Mivel mindössze pár napot voltál szabadságon, ami a 45 napnak közelében sincs, így semmit nem kell magad után fizetned.
2012. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ez amit írsz, ez nem az eü szolgáltatás passzív jogon vagy mi?

De ott ,meg azt írja az oep egyik tájékoztatója, hogy a passzív jogon járó szolgáltatás esete nem alkalmazható szünetelés (azaz a fizetés nélküli szabi) esetén

[link]

15-ös kérdés


vagy nem jól értem?

2012. júl. 4. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég valószínű, hogy a főnököd csak levonta a bruttó fizetésedből az erre a pár napra eső részt, de ugyanúgy folyamatosan be voltál jelentve. Kétlem, hogy 1-2 nap miatt kijelentett volna az OEP-nél, majd újra bejelentett volna, ami rengeteg felesleges adminisztrációval jár. De nyugodtan rákérdezhetsz a bérszámfejtőtöknél, ő biztosra tudni fogja.
2012. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

ok, megkérdezem a béreseket, köszi, remélem tényleg csak ezzel a pár ezerrel rövidítettek meg és nem kell egy halom papírozás

köszi

2012. júl. 4. 17:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg kellene a fizetés nélküli napokra fizetni egészségügyi szolgáltatási járulékot a dolgozónak magának. A munkaviszony megszűnése esetén fennálló 45 napnyi "biztosítás" az ettől független. A havi bevalláskor ezt jelzik is az adóhatóság felé, viszont pár nappal azért nem foglalkoznak, mert van egy összeg, amelynek elérése esetén kell effektíve befizetni ezt a járulékot egy munkaviszonyosnak. Az összeget viszont kapásból nem tudom, de rákeresek az adóhivatal, vagy valamelyik honlapon. Én ennek egyszer már utána néztem. Nálunk is volt egy-két napos fizetés nélküli, azért.
2012. júl. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hú, köszi az jó lenne, ezek szerint annyira keveset kellene befizetni, hogy esetleg azért nem kell mégsem fizetni, holott elméletileg kéne.

(na ezt jól megírtam)

:)))

2012. júl. 5. 13:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen.
2012. júl. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!