Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Dolgozhatok a nyári szünetben...

Dolgozhatok a nyári szünetben úgy, hogy nincsen tanulói jogviszonyom?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy adócsalásnak minősül, viszont az iskolalátogatásimon nincsen érvényesség, és tavaly október 31-ig dolgoztam egy diákszövetkezetnél úgy, hogy mellette főállású munkám volt. (Akkor is végeztem egy sulival júniusban és most is.)


Nem tudom, ez mindek minősült tavaly, mert nem voltam tisztában a vonatkozó jogszabályokkal, viszont a szövetkezetnél azt mondták, legális. Azóta megírtam az adóbevallást, adójóváírásom is volt október hónapra, és semmi baj nem lett belőle.


Változott valami tavaly óta? Ha most elmennék dolgozni, úgy, hogy nem szólnék a szövetkezetnek, mi történne? Azt tudom, hogy két hónapig senki nem fizetné utánam a tb-t. (Szeptembertől újra lesz tanulói jogviszonyom.)


Kérlet titeket, olyan válaszoljon, aki tényleg kompetens a témában.


Nagyon szépen köszönöm!



2012. jún. 28. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha betöltötted a 16. életévedet, akkor dolgozhatsz, és nem csak a nyári szünetben. Viszont, ha majd újra nappalis sulis leszel, akkor egyértelműen csak a szünidőkben fogsz tudni dolgozni, mivel az év többi részét az iskolapadban töltöd majd.


Viszont, ha nem nappalis vagy, akkor meg a 16. életéved betöltésétől akkor dolgozol, amikor akarsz, és tudsz.


Szóval, akkor mi a helyzet Veled?


Adócsalás a fenti leírásodban nincs, az más kategória.

2012. jún. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, és ma járt le a tanulói jogviszonyom. Szeptembertől újra lesz, júliusban és augusztusban nem. (A jövőhéten megyek dolgozni: a diákszövetkezet mindezt nem tudja, mert nincs ráírva az iskolalátogatásra érvényesség.)


Viszont közben megtaláltam ezt a NAV oldalán:


[link]


Olyan is válaszolhatna, aki érti, amit leírtam. :)

2012. jún. 29. 11:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! 20 vagyok én is, februárban lett vége a nappalis sulimnak, épp belecsúszott a 2. félév elejébe, így a 2. félévre kértem iskolalátogatási papírt is, amit a diákszövetkezetnél leadtam. Január óta van állandó munkahelyem, rendesen bejelentve, nem keresek olyan sokat, így sokat dolgozók diákként is. Tudják a munkahelyemen is, hogy dolgozók mellékesen, meg a diákszövetkezetnél is, hogy van rendes állásom, de nem zavar senkit sem, csak ne késsek el a melóból, még csináljam a dolgom rendesen. Adózás szempontjából még kérdéses a dolog, mert a NAV kérhet olyat, hogy igazoljam, hogy x időben nappalis suliba jártam, amit ugye nem tudok igazolni (mint ahogy te sem tudsz), de valamiből meg még kell élni, abban bízom, hogy ezért. csak nem fognak büntetni, végülis adózik a diákszövetkezet utánad, ha azt nézzük nem is keveset, meg hogy nézne ki, ha munkáért büntetnének, kicsit röhejes lenne...
2012. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha megszűnt a hallgatói jogviszonyod, akkor attól a naptól kezdve nem létesíthetsz jogviszonyt diákmunkában, csak rendes munkajogviszonyban. Amit belinkeltél az arról szól, hogy ha megszűnik a jogviszonyod, utána 1,5 hónapig még jogosult vagy TB ellátásra. Ez után vagy elkezdesz dolgozni (rendes munkajogviszonyban) és ott fizetnek utánad TB-t, vagy te fizeted a havi x forintot és ezzel te biztosítod magad a TB-nél és kapsz orvosi ellátást szükség esetén. Az nem működik, hogy elmész diákmunkára és fizeted magadnak a TB-t.
2012. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!