Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell adózni az ellenőrz...

Hogyan kell adózni az ellenőrzött tőkepiaci ügyletekből származó jövedelem után? Milyen adókedvezmények vonatkoznak erre?

Figyelt kérdés

Vagyis mivel támaszthatom alá, hogy az adóévben én ennyi nettó jövedelmet kerestem és ilyen adóbevallási papírt kell kitöltenem, illetve hogyan kell befizetnem azt a 16%-ot?

Előre is elnézést kérek ezért a sok idióta kérdésért, de mivel még fiatal vagyok életemben egyszer adóztam és akkor se én töltöttem ki a bevallásomat, szóval nem igazán tudom, hogyan is zajlik.



2012. jún. 10. 13:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan zárjuk rövidre ezt,mert minden egyes beírásoddal bizonyítod,hogy buta vagy. 2010 előtt sem volt 20%-os kulcs, volt egy 18%-os alsó és egy 36%-os felső. Azt már meg se merem kérdezni,hogy szerinted mikor volt utoljára 20%-os kulcs. Megmondom neked: 2003-ban.



A lényeg: 20%-kal adózik minden, részvény,vagy deviza mindegy. 2010 előtt adózott SZJA szerint, akkor nem volt szabályozva,a veszteség nem volt szembeállítható a nyereséggel. 2010-től ez megváltozott, a nettó nyereség 20%át viszi az állambácsi. És ez teljesen független az SZJA kulcsoktól.

2012. jún. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem te inkább ne zárjál rövidre semmit, mert fingod nincs az adózáshoz. 2010-ig ez 20%-os kedvezményes kulccsal adózott, 2011-től pedig az egységes 16%-kal. Szívesen beidézném az SZJA törvény vonatkozó szakaszait, de sajnos ostoba emberekre nincs időm. Ha nem hiszed el, hívd fel a NAV-ot!
2012. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Citation válasza:

20% ?

Ha be vagy rúgva józanodj, ne írkálj!

"Az SZJA törvény 67/A § (3) bekezdésének bc) pontja szerint a 16 százalékos adókulcs azokból az ügyletekből származó jövedelemre alkalmazható, "amelyre vonatkozóan a magánszemély rendelkezik az adókötelezettség megállapításához szükséges, az adóévben megkötött valamennyi ügylet minden adatát tartalmazó, a befektetési szolgáltató által a nevére kiállított igazolással."

2013. júl. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!