Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell adózni az ellenőrz...

Hogyan kell adózni az ellenőrzött tőkepiaci ügyletekből származó jövedelem után? Milyen adókedvezmények vonatkoznak erre?

Figyelt kérdés

Vagyis mivel támaszthatom alá, hogy az adóévben én ennyi nettó jövedelmet kerestem és ilyen adóbevallási papírt kell kitöltenem, illetve hogyan kell befizetnem azt a 16%-ot?

Előre is elnézést kérek ezért a sok idióta kérdésért, de mivel még fiatal vagyok életemben egyszer adóztam és akkor se én töltöttem ki a bevallásomat, szóval nem igazán tudom, hogyan is zajlik.



2012. jún. 10. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs adókedvezmény, 16% az adó.

Ha magyar brókercégnél történt, akkor valószínűleg már levonták a forrásadót és adni fognak erről egy igazolást, de azt is fel kell tüntetni a bevallásban.


Ha külföldi cégről van szó, akkor neked kell megfizetni az adót az éves SZJA bevalláskor.

2012. jún. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jún. 10. 20:34
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Nem SZJA szerint adózik, nem 16%.
2012. jún. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Tudna valaki segíteni nekem, hogy hogyan kezdhetem el a tőzsdézést? Csak 18 éves vagyok, de már rég óta érdekel ez a dolog, előre is köszönöm !
2012. jún. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nyiss egy demószámlát valahol, olvass szakkönyveket, illetve a neten is sok anyag van, csak rá kell keresni.
2012. jún. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

" Nem SZJA szerint adózik, nem 16%."


Hagyjuk már a hülyeséget, mégis mi alapján adózna, az ÁFA alapján?

2012. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

" Nem SZJA szerint adózik, nem 16%."


Hagyjuk már a hülyeséget, mégis mi alapján adózna, az ÁFA alapján?


Nagyon súlyos zavar van a fejedben.


2010 Január 1.-től a bankközi devizapiacon megkötött ügyletek, valamint a CFD-k és az Opciók is „Ellenőrzött Tőkepiaci Ügyletnek” minősülnek, és így az összes tőkepiaci terméken elért nettó nyereség adójának mértéke 20%.

2012. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A zavar a te fejedben van okoskám.

Szerinted most milyen évet írunk?

2012. jún. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Olvasni sem tudsz. 2010 január 1-TŐL.Vagyis 2010 óta.Érted?
2012. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Aha, és szerinted 2011-ben nem változott az SZJA?

Jó lenne először tájékozódni és utána osztani csak az észt!

Érted?

2012. jún. 13. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!