Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a francra jó az az ajánlott...

Mi a francra jó az az ajánlott levél?

Figyelt kérdés

A magyar posta egy kalap szar. Mire jó az ajánlott levél, és mért olyan rohadt drága??

A múltkor küldtem az egyik ügyfelemnek egy fontos számlát, vidékre, mondta hogy sürgős, és hogy küldjem ajánlva, elsőbbségivel. El is küldtem szépen, kifizettem érte valami 450Ft-ot. A zöld kis cetlit meg is őriztem. Nomármost, 3 hétbe telt, míg kiszállították neki. Mentem is reklamálni, a zöld cetlin levő küldeményazonosítóval azután megállapították, hogy a "küldemény blabla napon levélszekrény útján kézbesítésre került". Én eddig azt hittem, hogy az ajánlottat csak saját kézbe adják, aláírás után. De hát akkor ezek szerint engem rohadtul átb@sztak.

A másik, hogy most meg Litvániába kellett feladnom valamit, az ügyfél kért tőlem tracking numbert, mire közli a postás, hogy olyan csak csomagnál van, levélként csak az ajánlott van. Ami mint kiderült, 700Ft!!! ja és ami a legjobb, hogy az ehhez kapott küldeményazonosító nem is nyomonkövethető, mert ez az azonosító nem csomagnyomonkövetés. Vagyis egy amúgy 300Ft-os nemzetközi csomaghoz hozzámvágtak egy 700Ft-os ajánlást, ami nem jó se arra, hogy személyesen kézbesítsék, se arra, hogy nyomonkövethető legyen, sőt még csak gyorsabb kézbesítést se jelent. Szóval valaki magyarázza már el, hogy mire való akkor az ajánlás.



2012. máj. 29. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Én is rendszeresen a postaládámban találom meg azokat az ajánlottan feladott küldeményeket, amiket pl. Vaterán rendelek és direkt fizetek érte, hogy ajánlva küldje az eladó. Itthon vagyok egész nap (gyerekkel), biztosan hallanám, ha csengetne a postás. De nem szokott..
2012. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát épp ezaz.. én se értem.. régen az ajánlottat tényleg kézbe adták, de már külön kell fizetni plusz 350Ft-ot, hogy még kézbe is adják...
2012. máj. 29. 17:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok postás, de rendszeresen postázok belföldre ajánlott küldeményeket, és ehhez kapcsolódóan vannak információim.


Na szóval a "sima" ajánlott levél attól ajánlott, hogy van róla cetlid hogy feladtad ( tehát tudod bizonyítani), de azt nem jelenti hogy kézbesítik is:DD

Vagyis bedobhatják simán levélszekrénybe.

Ezt egy postás mondta, komolyan:D


Megoldás: van az ajánlott szelvényen egy kis négyzet, amit "LNK"-val jelölnek, ez azt jelenti, hogy "levélszekrény útján nem kézbesíthető".

Ha ezt beixeled, akkor nem dobhatják be a "ládába", hanem csak a jogosult kezébe bele:)


Ez plusz 10 Ft költséget jelent ( az ajánlott postaköltségen felül), szerintem megéri kifizetni ha fontos a küldemény.


Külföldi csomaggal kapcs. sajna nem tudok segíteni.

2012. máj. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
na hát én AJÁNLOM, hogy KÉZBEsítsék a levelemet, de minél gyorsabban, mert ez a magyar posta már kezd nagyon idegesíteni.
2012. máj. 29. 19:31
 5/5 anonim válasza:
48%
Én ma adtam fel Németországba egy levelet 2kilóig..6300ftért,ajánlott elsőbbséggel és baromira nem lehet nyomon követni,pedig elvileg az árában benne van..akkor,hogy is van ez??,..azt mondja a magyar posta oldalán,hogy alapból benne van a szolgáltatásba,mégis azt írja nincs ilyen küldemény...
2012. dec. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!