Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adójóváírás és visszaigényelhe...

Adójóváírás és visszaigényelhető adó, GYED kompenzáció hogy is van ez?

Figyelt kérdés

A most küldött adóbevallás szerint a levont adóelőleg 46ezer,ebből visszaigényelhető 19ezer.

Most akkor mennyi gyed kompenzációt kaphatok?Csak a fennmaradó 27ezret?Vagy az ettől független?

Nem értem az egészet.Ezekből az adatokból kiderül,hogy kértem-e tavaly adójóváírást?

Köszi a segítséget!



2012. máj. 21. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezekből nem derül ki, hogy tavaly kértél-e adójóváírást.
2012. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
annyit tudok,hogy a bevallásban szerepel levont adóelőleg.ez nem elég?hol nézzem meg?
2012. máj. 21. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:

A kompenzáció az adójóváírás 2012. évi eltörlésére tekintettel van. Tehát annyival kompenzálják a mostani GYED összegét, hogy adójóváírás nélkül is legalább annyit hazavigyél nettóban, mint tavaly az adójóváírással együtt.

A fenti összegekből nem derül ki, hogy tavaly igényeltél-e adójóváírást év közben, tehát nem tudunk teljes mértékben válaszolni a kérdésedre. De általában ezt az emberek szokták tudni, mint azt is, hogy terhesek-e vagy sem... És ezt nem bántásnak szántam, csak soha nem tudtam megérteni azt, hogy sokan azt sem tudják, hogy milyen ellátást kapnak, honnan, milyen jogcímen, milyen feltételekkel. Nekem ez kicsit magas:)

2012. máj. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez azért nem egészen olyan mint,hogy terhes vagy vagy sem:S Egyébként nem én csináltam a bevallásom ezért nem vágom.Mindig mondják az okosabbak,hogy ezt meg ezt ikszeljem be,jobb lesz úgy.A mostani adóbevallásos papírból kiderül az adójóváírás?Vagy mégis,hol keressem??
2012. máj. 21. 14:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért kéne, hogy tudd igényeltél-e tavalyi évben adójóváírást, mert írásban nyilatkoznod kellett róla, hogy igen. Ráadásul egy példánynak belőle Nálad is lennie kellene, mivel egy adóellenőrzés esetén fel kell tudni mutatnod, ha kérik.

A bevallásból az nem derül ki, hogy év közben kérték-e adójóváírást, csak az, hogy év végén igénybe vetted-e, amire jogosult voltál. Ez a bevallás 24. sorából látszik. Hogy év közben kérted-e, azt a munkáltatói igazolások tartalamazzák, ugyanis ott igazolják le azt, amit év közben kedvezményként írásban kértél, és meg is kaptál.

2012. máj. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!