Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyire büntethet meg a Nav?...

Mennyire büntethet meg a Nav? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Márciusban diákként Egyéni vállalkozást indítottam. Természetesen-mivel nem értek a könyvelési és a bevallási részéhez- könyvelőt is fogadtam, aki azonban elfelejtett értesíteni, hogy meg kellene csinálni egy nullás adóbevallást. Ez a bevallás csak most, 2 hónappal később lett beküldve, így be kellett menni a NAV-hoz elszámolásra. Ott közölte a nő, hogy 6 számjegyű bírságra számíthatok. Igazából nincs adótartozásom, mert összesen 17 ezer forintnyi bevételem volt a 3 hónap alatt és alanyi adómentességen vagyok, de a mulasztás miatt hatalmas büntetésre számíthatok. A könyvelőm azt mondta, hogy most gyorsan elkészíti az adott hónapokra a bevallást és "bízunk a jószerencsébe"... Mit tegyek most?
2012. máj. 15. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megbírságolnak akkor adj be méltányossági, részletfizetési, halasztási kérelmet, csatolva a bevételeidet, kiadásaidat.
2012. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogadjunk olcsó könyvelőt kerestél...

Hát, drága lett.

Idéntől elég magasak a bírságok, de ugyanakkor nem hiszem, hogy egy nullás bevallásért büntetnének. Nem is szokás. Felszólítást szoktak küldeni, hogy add be. Láttál erről az "elszámolásról" bármilyen papírt, jegyzőkönyvet? Mert kell lennie... abban mi van? Te személyesen voltál bent az Apeh-ba?

Mi van a könyvelő szerződésében a felelősségéről? Van-e felelősségbiztosítása?

2012. máj. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

REM:


A könyvelőm maga vette észre, hogy elfelejtette beküldeni a szükséges dokumentumot, így most, 2 hónappal később akarta beküldeni, csakhogy a NAV visszadobta. Ma ő járt bent és neki mondta az ügyintéző, hogy csak a szerencsében bízhatunk.

2012. máj. 15. 22:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egyre zavarosabb.

Szerintem ködösít a könyvelő.

Ha a bevallást be kellett volna küldeni, akkor azt nem "dobja vissza" a NAV. Ilyen nincs. Kivéve, ha esetleg még bónuszként el is rontotta, és akkor a javítás miatt volt bent az apehnál. Sima apeh ügyfélszolgálatos ügyintéző sem mondhat ilyet, gőze sincs az egészről.

Ne hagyd, hogy megvezessenek. Keress jobb könyvelőt, mert később sokba fog kerülni nagyon és nem fogod tudni behajtani rajta.

2012. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!