Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldről támogatom...

Ha külföldről támogatom anyukámat pénzzel, az adóköteles?

Figyelt kérdés
Külföldről küldeném neki a pénzt, néha nagyobb összeget is adnék neki. Esetleg drágább ajándékot majd. Ez von maga után valami kis adócskát az államnak?! (tudom hogy van valami ajándékozási adó, amit senki sem tart be, szóval az nem érdekel)
2012. máj. 15. 02:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Az ajándékozást be kell jelenteni az ajándékozás megtörténtét követő 30 napon belül az adóhatóságnál. Ez alól van valami kivétel - ha minden igaz, akkor összegszerűségében - de már pontosan nem emlékszem rá.

Ez az ajándékozási illeték kivetéséhez kell.

Hogy a Te eseted ebbe a körbe tartozik-e, azt nem igazán tudom, mivel a nagyságrendet nem ismerem.


Egyszerűbb lenne, ha kölcsönszerződést írnátok egy éves várható összeg behatárolásával. Annak semmilyen adó- és illetékvonzata nincs. Aztán írnátok róla egy papírt, hogy Y. X. napon visszafizette részedre készpénzben.


Nem biztos, hogy nem kéne foglalkozni vele, hiszen manapság már mindenbe beleköt az adóhivatal, hogy feketén kapott összeg, adózatlan jövedelem stb.

2012. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egyenesági rokonoknál nincs semmi adó/illeték.
2012. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy adóköteles? Én évek óta támogatom anyut külföldről,ráutalom a számlájára és ennyi. Másnak, de legfőképp az államnak ahhoz kuss van. Nyiss anyudnak itthon számlát, és utald rá nyugodtan. Nehogy már adózz ennek a hulladék államnak:)
2012. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem is akarok. végülis elmennének a kva annyukba ha ezért is ugatnának, mivel így sem talál szegény munkát..
2012. máj. 15. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyenesági rokonok között az örökösödési illeték nincs 20 millió forintig. Illeték-kötelezettségtől függetlenül bejelentési kötelezettség még van! Csak azt nem tudom pontosan, hogy ezekre az esetekre vonatkozik-e. Egy telefont megérne az adóhatóság felé, nehogy később nagy legyen a csodálkozás...
2012. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!