Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Semennyi visszaigényelhető...

Semennyi visszaigényelhető adójóváírás sem jár?

Figyelt kérdés

Gyeden,Tgyáson és megint Gyeden voltam az elmúlt 1 évben,amiből a Tgyás 1 hónap volt.A munkáltatóm megkérdezte,hogy igénylem-e az adójóváírást,mire én azt feleltem,hogy nem.Úgy tudtam,hogyha nem kérem,akkor a teljes összeget visszaigényelhetem év végén.A bevallásomat a NAV-val csináltattam meg és ma megjött tőlük a papír,amin 0 Ft a visszaigényelhető összeg.

Honnan tudhatom meg,hogy mégis kaptam-e vagy sem az adójóváírást minden hónapban?

Most számítottam erre az összegre és nagy csalódás volt,hogy 0 Ft szerepel a papíron. :(


2012. ápr. 25. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Adatok nélkül nem lehet válaszolni a kérdésedre. De valószínűleg a családi adókedvezmény miatt az adójóváírást már nem tudod igénybe venni, mivel annyi adód nincs, hogy az is járjon.
2012. ápr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Adókedvezményt nem vettem igénybe egy gyermekem után sem.
2012. ápr. 25. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor elég érdekes. Ez maximum úgy jöhetett ki, hogy a nyilatkozatod ellenére mégis kaptad az adójóváírást év közben is.

Ha az ellátásokat a munkáltató fizette, akkor tőlük kérdezz rá erre, ha az egészségbiztosító, akkor pedig azoktól kérdezd meg, hogy most akkor adtak adójóváírást év közben vagy sem.


Átnézhető adatok nélkül mi sem tudunk válaszolni Neked erre.

2012. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem még: A kifizetésekről szóló igazoláson egyébként fel van tüntetve, hogy év közben a kifizető/munkáltató vett-e figyelembe kedvezményeket, és ha igen, akkor milyen összegben.
2012. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!