Az APEH (ill. már NAV) ellenőrizheti a magánszemélyek banki folyószámláját és bankbetéteit?
(Bocs, nem tudom melyik kategóriába lenne való a kérdés, mindegy.)
Az a helyzet, hogy van az apeh felé elmaradt járulékfizetési tartozásom. Azt mondom jogos is, és kifizetném, de régóta nincs munkám és nem tudom mikor találok, bizonytalan. Bankban van egy kis félretett pénzem, amiből még pár hónapig kitelik a rezsi/kaja/egyebek. Ebből kitudnám fizetni a tartozást, de amíg nincs munkám, addig nem szeretném, mert akkor még közelebb jön az éhhalál ideje, amennyiben akkorra se lesz munkahely.
Kérdésem, hogy ha azt mondom az apehnak, hogy nincs pénzem jelenleg, akkor elhiszi, vagy utánajár a bankszámlámnak, és megláthatja, hogy van párszázezer forintom még?
Az Apeh-járulék is adónak minősül, vagyis ADÓTARTOZÁS, ha elmaradsz vele...
Adótartozás esetén igenis letilthatja a bankszámládat az adóhivatal (NAV), vagyis leemelheti róla azt az összeget, amivel tartozol!... :-((
Ez már régóta így van...
Azt nem tudom, hogy az adóhivatal minden bankszámláról tud-e, de ha erről a számláról utaltad eddig a járulékodat (vagy bármilyen más adódat) akkor ezt a bankszámládat ismeri, ezt letilthatja!!!...
Javaslom, hogy nyiss egy másik bankszámlát (másik bankban!) és tedd át a pénzeidet erre a számlára, hátha erről nem fog tudni...
Személyesen vagy ATM-ben vedd fel a pénzed a régi számládról és személyesen fizesd be az új számládra, hogy ne legyen követhető a pénz útja az új számládra!
(Jó volna bankosoktól megtudni : vajon minden bankszámla-tulajdonos nevét lejelentik a NAV-nak?)
Már bankszámla nyitzáskor le lesz a számla jelentve az apehnek.
Ha az apeh inkasszót ad ki tartozásra, akkor azt az összes számlára kiadja. a lekötésekre is
Akkor nincs más megoldás : vedd fel gyorsan a pénzed és tedd a párnacihába...
Esetleg még megoldás lehet, ha szüleid nevére tudsz bankszámlát nyitni, de ezt a bankszámlát csak te használod (nekik nincs hozzáférésük)...
#2 beírónak :
Ezt honnan tudod???...
Bankban dolgozol?...
Nyugtasd meg magad, hogy a NAV minden bankszámládról tud.
És igen, ha tartozol, végrehajtási eljárást indíthatnak, és inkasszálják az összeget a számládról. Vedd inkább ki, és tartsd otthon magadnál, ha ilyen rossz a helyzet.
szia!
az apeh minden bankszámláról tud ami a neveden van!de kaptál felszólitó levelet hogy fizess azonnal vagy mit kaptál?
nekem is van elmaradásom még 2008 ról,de azóta "elfeéejtettek".
tehat a tartozásod nem biztos h azt jelenti h egyböl a szamladhoz nyúlnak.
Hát a bankszámlámról nem utaltam még az apehnak, de ha belegondolok, tudhatja a számot, hisz amikor régesrégen volt munkám és adóbevallás után ők fizettek nekem vissza pénzt, akkor azt arra utalták. Az rendben is van, hogy tudnak róla, nem akarok én bújkálni igazából. Csak hogy megteszik-e ezt magánszemélyekkel, hogy leveszik a bankszámláról vagy lekötésből az összeget?
Szeretném ezt velük megbeszélni, vagyis a fizetés módját idejét, haladékot kérni, ilyesmik. De egyszerűen napok óta nem veszik fel azt a telefont ha hívom őket. Egy ügyintéző száma van meg nekem a levelükből, és az vagy foglalt, vagy nem veszik fel. Más számokkal meg hiába próbálkozom órákon keresztül... nem tudják kapcsolni a kolleginájukat.
Nem tudom mit tegyek.
Adótörvények alapján korábban a vállalkozó volt köteles jelenteni az apeh-nak a bankszámla számát, ill. azt is, ha egyiket felmondta, másikat megnyitotta.
Jó pár éve annak, hogy a törvények úgy változtak, hogy a pénzintézetek kötelesek az apeh felé jelenteni, ha valaki nyitott náluk, vagy megszüntetett egy-egy bankszámlát.
Vagyis: ha az apeh valakinél végrehajtani akar, az esetben csak megnézi a saját nyilvántartásában az adatokat, és már be is kaszálta a rajta levő pénzeket.
Vagy otthon őrzöd a befőttes üvegben, vagy más, veled nem azonos lakcímen lakó, tehát nem közös háztartásban élő személy nevére nyitott számlán tartod.
"A számlanyitásra nem kötelezettek esetében az adóhivatal a pénzintézeteket keresi meg információért."
- Ez vagy te, mivel magánszemélyként nem vagy számlanyitásra kötelezett. A NAV hivatalból felkeresheti a pénzintézetet és -előbb vagy utóbb - inkasszót nyújthat be a bankszámládra.
Inkasszó mértéke:
"A magánszemélyek esetében az öregségi nyugdíj minimum összege mentességet élvez, annak négyszerese feletti összeg korlátlanul inkasszálható, a kettő között pedig 50% vonható le. A gazdálkodó szervezetek esetében ilyen korlátozás nincs."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!