Most a távolsági bérleteknek hány %-át téríthetik a cégek? Régen úgy tudtam 80% most 86%?
Akkor ha valakinek nem azonos helyen van a lakcíme (állandó / ideiglenes), annak automatikusan adják a bérlet árát, vagy külön kérvényezni kell.
Egyik ismerős ebben a cipőben jár. És állítólag úgy vették fel, hogy a bérletét meg nem fizetik. Kamuzik?
Ha van állandó lakcím, és tartózkodási hely is, akkor a munkavállalónak írásban nyilatkoznia kell, hogy melyik címről jár be munkába. Azt köteles fizetni a munkáltató.
Tudom, hogy a mai világban az a szokás, hogy a vidékieknek nem fizetik a bérletét, mert sajnálják rá a pénzt (kevesebbet tud a főnök zsebre rakni), inkább fel sem veszik, vagy csak olyan szóbeli megállapodással, hogy nem kap és kész. Pedig a költségét még le is írhatják a könyvelésükbe, mint bármely más kiadást.
Egy munkaügyi ellenőrzés alkalmával pedig mindig megnézik, hogy a munkáltató a vidékiek bejárását rendesen kifizeti-e, a rendelkezésnek megfelelően. Nálunk ezzel szokták kezdeni.
Ha nem fizeti valamelyik munkahely, akkor csakis a Munkavédelmi és Munkaügyi Felügyelőség illetékes a panasz kezelésére. Hogy valaki ezt meglépi-e vagy sem, azt mindenki maga tudja eldönteni a körülményei alapján. Sajnos sokan kényszerhelyzetben vannak.
A munkáltató pedig olyanra, hogy például próbaidő alatt nem fizeti nem hivatkozhat, mert az is jogszabályellenes. Ilyen szöveggel csak a munkavállalókat próbálják megetetni, hátha nem ért hozzá, és el is hiszi szerencsétlen.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!