Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tegyek ha hamis adóbevallá...

Mit tegyek ha hamis adóbevallásos papírt kaptam?

Figyelt kérdés
Mint utólag kiderült (ügyfélkapu, Apehnél ismerős), utoljára nyáron (az előző munkahelyemen) voltam bejelentve. Viszont kaptam adóbevallásos papírt a mostani munkahelyemről, az pedig már bent van a könyvelőnél. Ilyenkor mi a teendő, illetve a hamis papír miatt én megüthetem a bokám?
2012. márc. 14. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Te csak annyit írsz alá, hogy a papírt átvetted.

Tehát ha az alapján töltöd ki az adóbevallást nagy bajod nem lehet.


Persze ha tudod, hogy hamis, akkor a te érdeked is hogy utánajárj, mert se nyugdíjad, se TB-d.

2012. márc. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
amennyiben attól hamis, mert be se voltál jelentve, akkor add be a bevallásod és levélben kérheted az ellenőrzését a bevallásnak. Akkor előveszik a munkáltatót.
2012. márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!