Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha külföldön dolgozok, és...

Ha külföldön dolgozok, és összagyűjtök nehezen néhány millát pár év alatt, hazahozom, itt kell adózni utána? Ha külföldön vagyok, akkor gondolom nem kell, de ha mondjuk áthozzom magyar bankba?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 10:41
 1/4 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ha külföldön adóztál, akkor kérj az ottani hatóságtól igazolást róla, azzal el lehet hessegetni az itthoni adóhatóságot, ha kötözködne. Amúgy pár év után már az ottani országból is járni fog pl nyugdíj. Németországban úgy tudom már 5 év munkaviszony után jogosultságot szerzel az ottani nyugdíjra. Jól fog az jönni az itteni "semmi nyugdíj" mellé.

A másik megoldás ha nem hivatalosan szerezted hogy tartsd külföldön bankban.

2012. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az olyan országokban szerzett jövedelmedet, amelyekkel Magyarországnak van kettős adóztatást szabályozó szerződése, nem kell újra leadózni, kivéve, ha olyan jogcímen szerezted, amit itthon adóztatnak, kint nem (pl. ingatlanadó vagy kamatadó)
2012. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Normális vagy VAZZE ?


HAZA ? PÉNZT ?

Két napja hallottam a rádióban , a külföldön szerzett pénzt itthon is megadóztatják - e ?

A válasz az volt : korai erről beszélni ez még csak " embrió állapotban van ".

Tehát nem kiforrott a törvény , annak ellenére ,hogy a kettős adóztatást az uniós szabályok tiltják.


DÖNTSD EL MIT AKARSZ ? VAZZE !

2012. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
erről még nem is hallottam, de most néztem utána, és tényleg meg akarják adóztatni. A mocskok!
2012. márc. 4. 16:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!