Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kivel csináltatod a SZJA...

Kivel csináltatod a SZJA bevallásod? Akár én is megtudom magamnak attól, hogy nem kimondottan értek az adózáshoz? Vagy fizessek egy könyvelőnek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én már egy hónapja megcsináltam. Akiben egy fél szikrányi értelem és értelmezési képesség van, az meg tudja csinálni magának. Persze ha nem csak annyi, hogy beírsz három számot, akkor bonyolódik a helyzet, de nemoldhatatlan.
2012. febr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én magamnak csinálom.

Ha nem volt semmi extra különleges jövedelmed, akkor te is meg tudod magadnak csinálni.

Töltsd le az ÁNYK-t és a 1153-ast a apeh.hu-ról.

Csak be kell írnod az adatokat, a program minden kiszámol.

Ha nem megy, kérdezz nyugodtan.

Itt olvasom a gyakorin, hogy 3-5ezret is elkérnek a könyvelők egy sima Szja bevallásért (ami neki kb 5-10 perces munka)

2012. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért engedd meg hogy mire egy könyvelőnek 5 perces lesz egy szja bevallás kitöltése, addigra elég sok tapasztalatra kell szert tegyen. Az ügyvédnek sokszor fél óra mégis hatvanezer... .Pedig csak két sort ír át egy formanyomtatványon. Nekik lehet, nekünk nem. Egyébiránt ha én készítem én is nyomtatom, adom a boritékot és feladóvevényt is. Fogy az áram, a papír a toner, a boríték ... hát no comment
2012. febr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az olyan olyan ügyvéd helyett gyorsan keress másikat. 30ezerért már cégalapítást csinál, úgy hogy előtte konzultálhatsz vele akár több alkalommal is, valamint nemcsak a társasági szerződést készíti el, hanem ő intézi az összes cégbírósági befizetést: kiállítja a csekkeket, postázza, neked csak a befizetendő díjat kell rendezned (utólag)

Az SzJA bevalláshoz pedig adnak borítékot amiben ingyenesen feladhatod (amúgy veszel 10 forintért egy borítékot), feladóvevényt (amit ingyenesen beszerezhetsz a postán) Ha nem akarsz nyomtatóra és papírra költeni, egyszerűen kitöltöd a csomagban található nyomtatványt. Így még az áramot sem fogyasztod.

Egy egyszerű SzJA bevallás elkészítéséhez pedig nem kell sok tapasztalatot szereznie egy könyvelőnek, hogy 5 perc alatt elkészítse. Még úgy sem, hogy nemcsak az adótörvények változnak (amikkel mellesleg a könyvelő már egész évben dolgozott), hanem a kitöltendő nyomtatványok is.

2012. febr. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
köszi,ez nekem is hasznos volt :-)
2012. márc. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!