Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszavásárolt életbiztosítás...

Visszavásárolt életbiztosítás után küldd a NAV egyenlegközlőt, vagy én számítom ki, mennyi adót fizetek vissza?

Figyelt kérdés
Önadózó voltam az elmúlt 3 évben, úgy tudom, hogy az ekkor visszaigényelt adót kell 120%-ban visszafizetnem. A biztosító ilyenkor küld a NAV-nak értesítést, hogy visszavásároltam a biztosításomat? Ha nem lettem volna önadózó, akkor a munkahelyemen kellene kikerestetni az összegeket? (nálunk a munkáltató nem lobogtatja a bevallásomat, csak ezért gondolkodtam el). Lényeg, hogy mekkorát bukhatok, ha most nincs "kedvem" befizetni az összeget? Köszönöm!
2012. jan. 28. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A NAV nem küld egyenleg közlőt.

Neked kell kiszámolni.

A biztosítónak adatszolgáltatási kötelezettsége van a NAV felé, küld értesítőt neki.

Nem a munkahelyeden kellene kikerestetni az összegeket, neked kellene gondoskodnod róla.

Lényeg: elég sokat bukhatsz. Ha nem vallod be és fizeted be az összeget, akkor adót csalsz. Nemcsak az elmaradt adót, de a késedelmi kamatait is behajthatják rajtad, sőt meg is büntethetnek.

2012. jan. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ettől féltem, de köszönöm a megerősítést. Nem elég, hogy bukik az ember egy csomó pénzt az életbiztosításon, még a NAV is ráteszi a hasznát, de hát sorolhatnánk példákat, amikor mi szívjuk meg. Köszi még egyszer!
2012. jan. 29. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!