Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A 2011-es év Adóbevallásánál...

A 2011-es év Adóbevallásánál fel kell tüntetni a GYES-t?

Figyelt kérdés
2011-ben az első három hónapban kaptam gyest. Tudom, hogy ez adómentes jövedelem, de a 2010-es adóbevallásban is fel kellett tüntetni. Tegnap felhívtam a NAV-ot, azt mondták nem kell beleírni az adóbevallásba. Az Államkincstárt is felhívtam, ott meg azt mondták fel kell tüntetni a bevallásban azt a 3 havi gyest. Most akkor mi az igazság?
2012. jan. 26. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell feltüntetni, hiszen adómentes jövedelem 2011-ben. 2010-ben azért kellett feltüntetni, mert nem az adómentes jövedelmek közé tartozott még, hanem adóterhet nem viselő járandóság volt, ami adott esetben emelte az adóalapot, de a rá eső adót akkor sem kellett megfizetni.


Az államkincstár nem illetékes ez ügyben, maximum tudja az ügyintézőjük ezt, vagy sem. Az adóhivatal viszont köteles tudni, és persze jól is tudja.

Tehát nem kell beírni sehova, nem növel még adóalapot sem. El kell felejteni adóbevallásilag a GYES-t 2011-ben és kész...

2012. jan. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2012. jan. 28. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!