Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Igényelhetem a tb és adókártyá...

Igényelhetem a tb és adókártyát a nyomtatott igénylőlappal?

Figyelt kérdés
Még nem érkezett meg a kártyám csak az igénylőlapom van meg.Viszont sürgős lenne a többi kártya!!!
2012. jan. 17. 18:48
 1/7 A kérdező kommentje:
személyi kártyám ez lemaradt
2012. jan. 17. 18:48
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi az a személyi kártya?
2012. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Mi a kérdés ? Ha nincs beadva az igénylőlapod nyilván nem kezdik meg a regisztrációt meg a kártyaküldést, mi a kérdés?

Meg az se mindegy hogy volt-e eddig tb kártyád vagy megszünt tanulói /és vagy munkaviszonyod miatt van -e kötelezettséged tb járulék fizetésére... furán fogalmazol...

2012. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
névváltozás miatt nincs még meg a személyi igazolványom a kártyám.csak a nyomtatott igénylőlapom.Azzal intézhetem a többi kártya igénylését?
2012. jan. 17. 19:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Én megvártam a személyit és utánna intéztem a többit. Illetve ha nincs személyid akkor talán a születési anyakönyvi kivonattal lehet igényelni, de a nyomtatott lappal biztos nem, mert annak nincs száma, és az új személyinek meg nem az lesz a száma mint a réginek.
2012. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem. Az új személyi és lakcímkártya nélkül nem tudsz semmit sem intézni. De ha megvan az új lakcímkártyád és van mellette az új nevedre szóló útlevél vagy jogsi, akkor esélyes a dolog.

Illetve egy olyat tudok még elképzelni hogy születési anyakönyvi kivonat+ a névváltoztatást igazoló okirat (házassági anyakönyvi kivonat vagy másfajta névváltoztatást igazoló). De ezeket igazából az illetékes (helyi) szervektől kéne megkérdezni. Van ahol rugalmasak, van ahol a rugalmasság mindenféle formája hiányzik.

2012. jan. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sikerűlt elintézni!Réginévre szóló jogsival!!!
2012. jan. 18. 16:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!