Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hányan fizettek adót kiadott...

Hányan fizettek adót kiadott albérlet után? Mekkora a max büntetés, amit kiszabhatnak, ha egy illető lebukik?

Figyelt kérdés
Köszönöm
2009. máj. 26. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A törvény (2003. évi XCII.) 172. §-a szerint magánszemély 200 ezer forintig sújtható mulasztási bírsággal, azaz ha "elfelejted" bejelenteni az adóköteles tevékenységedet ennyit kaphatsz, viszont ha rád bizonyítják, hogy pár éve ezt csinálod, esetleg becsülhetik a jövedelmed és utólag megadóztathatják plusz késedelmi pótlékot is fizettetnek veled illetve vagyonosodási vizsgálatot is indíthatnak.
2009. máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Adóeltitkolás feltárása esetén az alkalmazott díjtételek:

1. Adóbírság, mely mértékét fenn idézték, 200e Ft max.

2. A feltárt, eltitkolt jövedelemre vonatkozó megállapított adó (ez kb. 25-40%-a a számla nélküli bevétnek.)

3. Késedelmi pótlék.


Ezek összessége adja meg a fizetendő összeget. Mint láthatod, már havi 60e Ft-os bérleti díj esetén is szépen összejöhet két év alatt akár milliós APEH-"számla".

2009. máj. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még sosem hallottam senkiről, aki adót fizetett volna utána. Egyébként a lebukás esélye minimális, ha normális a kapcsolatod az albérlővel és annak a háznak a lakóival, ahol a kiadó lakásod van. Lebukni inkább csak úgy lehet, ha valaki rosszakaród feljelent. Úgy általában véve érdemes úgy élni és úgy viszonyulni az emberekhez, hogy ilyenjeid ne legyenek, akkor nem történhet baj. Még sosem hallottam olyat, hogy apeh-ellenőrök találomra becsöngettek volna lakásokba, és megkérdezték volna, milyen címen vannak ott az ott tartózkodók.
2009. máj. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne fizessetek adót de akkor ne sírjatok, hogy szar itt élni. És most ne jöjjetek nekem azzal, hogy mások is lopnak.
2012. febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Havi 60e Ft-os bérleti díj bevétel esetén 180e Ft-os adófizetési kötelezettség van, 10.000 kiadott bérlakás esetén ez 1.800.000.000 Ft bevételkiesés az államkasszából.

Nekem eddig csak olyan bérbeadóm volt, aki számlát adott a bérletről. Pedig én nem is kértem, illetve nem az a fazon vagyok, aki szaladt volna az adóhatósághoz.

2012. febr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemesebb lenne az egy főre jutó jövedelem alapján megállapítani az adózási kötelezettséget bérbeadás esetén. Akinek kevés a bevétele, és emellett még adóznia is kell az albérlői után, az nem biztos hogy a számláit teljesen be tudja fizetni. Aki szegény és ezért kényszerül kiadni a lakása egy részét, azt minek még tovább sarcolni? Nem csoda, hogy senki nem jelenti be a rossz keresetűek vagy munkanélküliek közül.
2012. febr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!