Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudnám feljelenteni a...

Melutothné kérdése:

Hol tudnám feljelenteni a céget ahol embertelenül bának a melosokal és ahol 2x12 órában dolgoztatják ökek a7 minden napján?

Figyelt kérdés
2011. dec. 23. 10:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

"2x12 órában dolgoztatják ökek a7 minden napján"

"A napi 2x12 órában van 2 óránkét 5 perc szünet és fél óra kajaidő és azt is le kell dolgozni"

Naponta 2*12+0,5=24,5 órát kell dolgozni a hét minden napján?

A munkaközi szünet (a 2 óránként 5 perc szünet és a kajaidő) a munka törvénykönyve szerint (ellenkező megállapodás hiányában) nem a munkaidő része, magyarán: le kell dolgozni.

"nekem a munkaszerződésem 2x8 óráról szol"

Olyan munkaszerződés nincs, hogy napi 2x8 óra a hét minden napján.

A munkahelyed folyamatos munkarendű lehet, ahol törvényileg megengedett a 12 órás műszak és a hétvégi (szombat-vasárnap) működés.

A munkaszerződésetek teljes munkaidős, amit heti 40, vagy napi 8 órás munkaidősnek is neveznek; holott lehet munkaidő keretes, vagy egyenlőtlen beosztású is.

A napi 12 óra munkaidő is engedélyezett a munka törvénykönyve szerint; a havi, sőt egyes esetekben 6 havi átlagot néznek, hogy az átlagos napi munkaidő ne haladja meg a napi 8 órát és a törvényileg szabályozott túlmunka mértékét.

Mielőtt feljelented őket, alaposan gondold végig ezeket, könnyen előfordulhat, hogy szabályosan foglalkoztatnak titeket.

Kihívhatsz rájuk mindenféle hatóságot, de a vizsgálat alatt kikérdezik a munkavállalókat (persze munkaidőben, és az alatt az idő alatt nem dolgoznak) Ez elég szép kiesés a munkáltatónak, amit (főleg ha embertelenül bánik a dolgozókkal, mint ahogy írod) a munkavállalókon fog behajtani valami úton-módon. A feljelentőt meg biztos, hogy megpróbálja megkeresni, és az már egyáltalán nem biztos, hogy a munkatársaid melléd állnak, ha megtudják, hogy miattad szívatják őket.

Ha meg úgy dolgoztok, hogy a fizetésetek egy részét zsebbe kapjátok, ti is könnyen megüthetitek a bokátokat adócsalás miatt.

2011. dec. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
40%

Hülye vagy !!! ??? Ha munkáltató nem tartja be a törvényt,de neked be kell tartani AKKOR CSAK TE VESZÍTHETSZ.

Be kell tartani minden balesetvédelmi szabályt! ( ez csak az egyik )

Gondolkozz , mi tartja fent a céget? ( hát ez a gyenge pontja )Az aláírásod ne legyen soha olvasható , összefogással így kisemmizheted a céget.Ne vedd észre ha lop a kollégád.Én régebben egy lámpákat gyártó cégnél dolgoztam,a présgépen számláló volt.A teljesítményt nekem kellet beírni , persze a számítógép nem fogadta el a beírást.Mire megreklamáltam ,a napi teljesítményem 20 %.

Az egyik présgépen a medve csak 230 X tudott lemenni a norma 280 volt.Nekem kellet az alapanyagért szólni,hogy legyen munkám.( Volt erre ember ,de ő ugyan ilyen gondokkal küszködött. ) A megoldás 1.: megnéztem a gépnél van -e anyag.2 .:Működik- e a gép . 3 .:Beírtam a majd elvégzendő munkát .( ha szólt a főnök,miért írom be a nem elvégzett melót, azt mondtam ,ha elfogadja a gép,- elvégzem / valóban megcsináltam /. Senkit nem érdekelt tudom -e kezelni a komputert! Az a kevés ember típus vagyok akinek van szakmája ( több is de ez mindegy ) ennek köszönhetően hegesztő lakatosok mellé segítőnek tettek. 3 hét és begyulladt a szemem ( betegállomány ). Két nap múlva már láttam , bementem a céghez és mondtam mi van .Azt mondták én vagyok a hibás ,mert nem használtam pajzsot, tehát a zártszelvényt kézzel megtartom , becsukom a szemem és elfordulok, a PAJZSOT MEG MEGTARTOM A HARMADIK KEZEMMEL ( UGYE ÉRTITEK ) Később Bajáról küldtek egy papírt melyben kértek adatokat a munkahelyi balesetről. HÁT ÉN BESEGÍTETTEM !

És ami fontos,egy présgépen 150 db - os terméket préseltem ( kevés volt az anyag ) 180 -at kellet volna , gondolhatod 30 X lement a medve ( a prés felső mozgó része a medve ) ÜRESEN . Ha szar emberekkel dolgozol, IGAZ téged kirúgnak .Fogjatok össze és használjátok ki a káoszt , mindenki saját hasznát VEGYE ÉSZRE.Ezután bízzatok meg egy ügyvédet sikerdíjért és vasaljatok be mindent.A tisztességtelen munkáltatókat ki kell iktatni.Lehet ,hogy nem lesz munkátok

DE VÁLASZ VAGY TOVÁBBLÉPSZ VAGY VISSZA.

2011. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
22%

van munkaheled? van! te jelentkeztél? igen! van nyelvizsgád, és valamilyen diplomád? nincs!


csak a hőbörgés...aztán meg jaaajj, nem így gondoltammm..dolgozz, és keress közben egy barátságosabb helyet...ja, hogy nincs? akkor?

2011. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
31%
Hasonló stílusban..Vannak az országban jogszabályok amik a munkaadókra vonatkoznak? Igen. Tudja ezt a munkáltató ? Igen. Betartja őket? Nem. Ha betartaná kevesebb lenne a bevétele? Igen. A kutyát érdekli? Nem, oldja meg! Jelentsd csak fel őket, ha lehet használd fel a helyi sajtót is,nagy hírverés mindig segít!
2011. dec. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
31%
Én elég sok esetet tudok mikor az ilyen pereket az alkalmazottak nyerik meg mert tudják bizonyítani, hogy igazuk van. Szóval vágj neki!!!
2011. dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%

Gondolom, már van új munkahelyed?!

Én 12 évi dolgoztam napi 12 órát 6 napig és vasárnap "csak" 10-et. Ha valaki 300 óránál kevesebbet dolgozott-valamilyen okból-, a tulajdonos fizetéskor megkérdezte, hogy hol volt a múlt hónapban. Ha valaki szabadnapot kért egy hónapban kétszer, esélye se volt rá, hogy bármikor is kérhessen.

Azonnal kifizette és kirúgta.

Feljelentheted, de tanúkra ne számíts!

2011. dec. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Suhanc72 válasza:
52%

A gond ott kezdődik, hogy 1; A munkás a piramis legalján helyezkedik el= rengeteg van belőle= mindig pótolható.

2; A cég profitot termel, tehát jelentős gazdasági szerepe van. Ha bármi oknál fogva szünetel a termelés (pl. vizsgálat folyik a cég ellen), az az államnak is bevételkiesést jelent. 3; Egy neves ügyvéd óránként(!) akár 35.000(!) forintot is elkér, + az egyéb költségek. Persze akkor is, ha pert veszít. Miért kockáztatna sikerdíjért?

Ebből következően ha perre mész, rengeteg bizonyítékkal és még több pénzzel kell rendelkezned és akkor talán van esélyed. Azonban egy-egy becsődölt céget ugyanaz a személy -vagy rokona- viszi tovább más néven és ha a régiódban nincs más munkalehetőség, akkor jó esélyjel költöznöd kell, ha nem akarsz éhen veszni.

2011. dec. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
22%

Hagyjatok csak mindent rá a munkáltatókra,rettegjetek lapítsatok, aztán nemsokára szószerint igaz lesz ez a vicc:


Két gyártulajdonos beszélget:

-Te mennyit fizetsz a dolgozóknak?

-Semmit,már hónapok óta, . És te?

-Én se fizettem nekik már 2hónapja. És bejönnek dolgozni? -Igen.

-Nálam is!

-Te, nem kéne ezektől beléptidíjat szedni??

2011. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
54%
NAV,Munkaügy,Köjál,ÁFOR,ÁPISZ.
2011. dec. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
77%

Tisztelt hozzászólók!

Vagy nem vagytok abban a helyzetben, hogy átéreztétek a dolgok lényegét, vagy csak szórakozásból pufogtassátok az általatok vélt igazságokat.

Én mind ezt átéltem és minimum döntetlenül jöttem ki belőle.

Elmondom a jövőben komolyabb pénzt keresni akaróknak, hogy ne fínnyáskodjanak, mert éhen halnak.!!!!

2011. dec. 31. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!